в Україні створили новий вид безпілотників
В Україні розробили річковий безпілотник Black Widow 2 для боротьби з російськими суднами, якы курсують українськими річками. Він здатний вражати надводні цілі, включно з невеликими катерами, повідомляє Business Insider.
Новий безпілотник створила компанія Hard Cat Drones. Зазначається, що він може використовуватися не тільки для знищення ворожих цілей, а й для розвідки, а також патрулювання.
У Hard Cat Drones розповіли журналістам, що максимальна швидкість дрона становить майже 40 км/год, а дальність зв’язку становить до 10 км.
Black Widow 2 вирізняється компактними габаритами з довжиною в один метр і високою маневреністю, які дають змогу безпілотнику ефективно діяти на вузьких водних шляхах і річкових ділянках, підкреслили у виданні.
Журналісти нагадали, що прототип безпілотника вперше було показано на інвестиційному саміті Defense Tech Valley у Києві в жовтні 2024 року. Тепер же він пройшов тести в умовах тилу і проходить бойові випробування у складі двох бригад української армії.
«Військові дії на воді вельми специфічні і пов’язані з унікальними проблемами, що робить такий невеликий водний безпілотник потенційно дуже корисним», — заявили в Hard Cat Drones.
Один із розробників безпілотника розповів журналістам, що розробка Black Widow 2 почалася в грудні 2023 року на прохання українських військових. Тоді Сили оборони якраз боролися за те, щоб утриматися на східному березі Дніпра на півдні України.
Заступник директора програми по Росії у Фонді захисту демократій Джон Гарді поділився з журналістами, що Україна, найімовірніше, буде використовувати ці безпілотники на Дніпрі.
«Вони, ймовірно, будуть найкорисніші в оборонній ролі, наприклад, для нанесення ударів по невеликих суднах, що перевозять російські десантні війська або вантажі», — пояснив він.
З цією думкою згоден і експерт з міжнародної безпеки з Ланкастерського університету у Великій Британії Безіл Джермонд.
«Важливо розуміти, що Росія має в своєму розпорядженні не тільки великі військові кораблі та підводні човни, а й широкий спектр малих катерів, які підтримують сухопутні операції на тактичному рівні, особливо в таких вологих районах, як Дніпровський лиман», — додав він.
Источник: unian.ua