ПолiтДумка

В Україні судитимуть злочинну групу фішинг-шахраїв, які привласнили майже 1,2 млн грн

12 января
18:39 2025

На Житомирщині завершено досудове розслідування щодо викритої СБУ організованої групи хакерів, яка спеціалізувалася на викраденні грошей із дебетових і кредитних карток українців.

Серед потерпілих – мешканці 11 регіонів нашої держави, переважним чином прифронтових. За півроку активної «роботи» спільники встигли привласнити майже 1,2 млн грн. Серед їхніх жертв був і військовослужбовець Збройних Сил.

Задокументовано, що для отримання контролю над особистими кабінетами онлайн банкінгу зловмисники розробили «авторські» фішингові посилання, які розсилали потенційним жертвам.

При його відкритті активувався фейковий сайт одного із державних банків, який клонував і передавав шахраям потрібну інформацію – реквізити банківських карток та номери прив’язаних до них мобільних телефонів.

Отримавши потрібні дані, зловмисники дистанційно токенізували чужі банківські картки до своїх телефонів і отримували доступ до власних грошей громадян та встановлених для них кредитних лімітів.

Після цього обвинувачені купували у магазинах вартісні мобільні телефони і гаджети до них, дорогі годинники та побутову техніку, розраховуючись безконтактно – за технологією «NFC».

Згодом техніку продавали – за готівку.

Кіберфахівці СБУ і поліції встановили причетність до злочинної групи трьох 17-річних юнаків, які нині навчаються в одному з житомирських коледжів.

Під час 11 санкціонованих обшуків, проведених у травні 2024 року за місцем проживання фігурантів у Житомирі, Бердичеві та Вінниці, правоохоронці вилучили мобільні телефони і ноутбуки, які вони використовували у «роботі».

На підставі зібраних доказів організатор фішинг-групи обвинувачується у:

— шахрайстві, вчиненому повторно організованою групою, в умовах воєнного стану, шляхом здійснення незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальної техніки (ч.ч.4 і 5 ст.190 КК України);

— несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних (автоматизованих) систем, вчиненому повторно організованою групою (ч.3 ст.28, ч.ч.1 і 2 ст.361 КК України).

Аналогічні злочини (ч.5 ст.190, ч.3 ст.28, ч.2 ст.361 ККУ) інкримінуються також його спільникам.

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду.

Для відшкодування завданих збитків накладено арешт на нерухоме і рухоме майно зловмисників (дві автівки, земельну ділянку, належні їм частки квартир та будинку).

Документування здійснили співробітники кіберпідрозділу СБУ в Житомирській області спільно зі слідчими ГУНП у регіоні та Кіберполіцією України за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Источник: expreszt.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

У застосунку Резерв+ можуть бути недоступні військові документи: причина

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!