ПолiтДумка

В Україні тестують німецький дрон з оптоволоконним керуванням, що захищає від РЕБ: у чому рішення

04 августа
14:46 2024

Німецька компанія HIGHCAT випробує на території України безпілотники, керування якими відбувається за допомогою котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.

Про це повідомив співзасновник HIGHCAT Ян Хартманн, повідомляє Forbes.

У чому проблема?

До початку війни в Україні керування безпілотниками через оптоволоконний кабель мало кого цікавило.

Радіоперешкоди серйозною проблемою не вважалися. Однак військове протистояння між росією та Україною показало, що засоби радіоелектронної боротьби є серйозною загрозою для безпілотних літальних апаратів.

Яке рішення?

Велика війна в Україні стала стимулом для розвитку і впровадження таких інноваційних рішень у військовій сфері. Військові постійно змушені змінювати робочі частоти, щоб убезпечити безпілотники від впливу ворожих засобів РЕБ.

У відповідь на ці виклики з’явилася нова технологія Fly-By-Fiber, реалізована в дроні HCX.

Як це працює?

Ця технологія передбачає використання котушок з оптоволокном, що дозволяє дрону ефективно працювати в умовах інтенсивного радіоелектронного впливу.

За словами Яна Хартманна, кабель не перешкоджає польоту дрона, даючи змогу йому відлітати на відстань до 20 кілометрів.

БПЛА не випромінює радіосигналу, тому його не можна виявити засобами РЕБ.

«Волокно досить міцне: проліт над деревами та водою — не проблема. Літати по колу теж нормально, і дрон навіть може літати задом наперед«, пояснює він.

Дрон HCX може нести корисне навантаження вагою до 5 кг. Вага 10-кілометрової котушки оптоволокна складає близько одного кілограма, що дозволяє безпілотнику з 20-кілометровою котушкою нести вантаж вагою до 2 кг.

«Волокно не має бути занадто легким для розмотування, інакше воно витягнеться через низхідний рух гвинта. Крім того, волокно не повинно скручуватися під час розмотування, інакше воно порветься. Технологія Fly-By-Fiber використовує спеціально намотані котушки з оптоволокна з покриттям, які встановлюються за спеціальною технікою «намотування«, — пояснив представник HIGHCAT.

Дані передаються через оптоволоконний кабель зі швидкістю 1 000 Мб/сек, що в 100 разів швидше за радіозв’язок.

Технологія Fly-By-Fiber значно підвищує ефективність і безпеку використання безпілотників у бойових умовах, забезпечуючи надійний зв’язок і стійкість до радіоперешкод.

За словами Яна Хартманна, HCX вирушить в Україну вже в серпні цього року. Розробники планують випробувати апарат у контрольованому середовищі під дією засобів РЕБ. Дрон також можуть протестувати на полі бою.

«Якщо підрозділи захочуть випробувати його на передовій, це можливо«, — наголосив Хартманн.

Источник: rubryka.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Посол розповів про плани співпраці з Туреччиною після призначення Сибіги

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!