В Україні зріс рівень кіберзагроз для сектора комунікацій: як можна захиститися
Про це попередив Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки й оборони України
«У зв’язку з низкою кібератак на операторів мобільного зв’язку, інтернет-провайдерів, центри обробки даних, Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України попереджає про високий рівень кіберзагроз для підприємств сектору комунікацій», – зазначено в повідомленні.
У НКЦК запевнили, що взаємодіють з атакованими організаціями. Також спільно діють команди СБУ, CERT-UA та Кіберполіції, щоб ефективно реагувати на всі кіберінциденти, максимально швидко відновлювати пошкоджені сервіси й ресурси та розслідувати кібератаки, щоб притягнути до відповідальності причетних.
Водночас вони фіксують зростання шкідливої деструктивної кіберактивності щодо української критичної інфраструктури. А пік кібератак очікують на лютий 2024 року.
З огляду на це, компанії приватного сектору та державні органи закликали вжити негайних заходів для посилення своєї кібербезпеки.
Поради, дотримання яких забезпечить захист і мінімізує можливих ризиків
- Провести аудит (перевірку) користувачів та облікових записів на службах каталогів (MS ActiveDirectory, LDAP тощо), системах віртуалізації, файрволах і комутаційному обладнані. Особливу увагу слід приділити перевірці користувачів з адміністративними правами. У разі виявлення нових невідомих записів або змін у конфігураціях змінити паролі, виправити налаштування, видалити несанкціоновані зміни
- Оновити програмне забезпечення та прошивки на комп’ютерах та обладнанні, яке має доступ до інтернету
- Перевірити наявність холодних резервних копій, у разі їх відсутності – зробити бекапи критичних інформаційних систем, прошивок комунікаційного та технологічного обладнання
- Поінформувати працівників організації про кіберзагрози та за можливості організувати навчання з кібергігієни.
У разі виявлення підозрілої активності або ознак втручання в інформаційні системи одразу інформувати:
Команду реагування CERT-UA [email protected] або
Ситуаційний центр забезпечення кібербезпеки СБУ [email protected] або
Кіберполіцію https://ticket.cyberpolice.gov.ua або
НКЦК [email protected]