• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

В Україну повернеться техогляд з 1 січня – хто може не проходити

03 декабря
14:28 2022

Україна є підписантом Угоди про асоціацію з ЄС. Серед позитивних моментів, які приніс цей документ, були й досить специфічні умови. Так, одна із директив ЄС передбачає, що для членства в Євросоюзі в Україні мають повернути на дороги техогляд, починаючи з 1 січня 2023 року.

Сьогодні розповімо про те, як саме має проходити повернення техогляду, кому з водіїв можна буде уникнути цієї процедури і які штрафи передбачено тим водіям, які не захочуть проходити процедуру обов’язкового технічного контролю, повідомляє Bigmir.

Коли повернуть техогляд в Україні?

Багато водіїв можуть пам’ятати, що свого часу в Україні вже працювала процедура техогляду для всіх, але у 2011 році техогляд вирішили скасувати через корупційну складову. З того часу і до сьогодні проходити техогляд в Україні — не обов’язково для водіїв категорії В, але комерційний транспорт, великі автобуси та вантажівки повинні, як і раніше, регулярно проходити ТО.

Після підписання Угоди, в Мінінфраструктури презентували Законопроект “Про внесення змін до низки законодавчих актів України щодо безпеки експлуатації колісних транспортних засобів”. Частину пунктів із цього документа планують запровадити вже найближчим часом.

Для кого техогляд буде обов’язковим?

Після того, як в Україні повернуть повноцінний техогляд, його мають проходити:

– уживані авто після перереєстрації протягом 10 днів;

– авто після ДТП, у яких постраждали основні елементи безпеки машини (підвіска, кермо, гальма, сильні пошкодження кузова);

– авто з серйозними неполадками, виявленими під час руху.

Як часто потрібно проходити техогляд?

У законопроекті передбачено, що легкові автомобілі категорії “В” повинні проходити техогляд раз на 2 роки. При цьому, якщо автомобіль новий, його доведеться везти на техогляд тільки через 4 роки після покупки. Водночас якщо легковий автомобіль використовується для комерційних цілей, його потрібно перевіряти не рідше, ніж 1 раз на рік (автомобілі таксі, доставка, машини автошколи і т.д.)

Які автомобілі можуть не проходити техогляд?

Законопроектом передбачається чіткий перелік авто, які можуть не проходити обов’язковий технічний контроль. Сюди відносяться:

– транспортні засоби, які не розганяються понад 25 км/годину;

– транспортні засоби із двигуном до 125 см³ або з електромотором до 4 кВт.

Де можна пройти техогляд в Україні?

Проходження техогляду буде можливим лише на спеціальних станціях сервісного обслуговування. Такі центри є у більшості населених пунктів в Україні. Усього є близько 800 сертифікованих СТО, які мають право проводити техогляд. Водночас якщо техогляд запровадять для всіх авто, то експерти говорять про необхідність розширення мережі сертифікованих СТО, щоб уникнути масових черг та корупційних ризиків.

Який розмір штрафу за не пройдений техогляд?

За перше порушення, коли водія зупинять співробітники поліції без акта про ОТК, штраф становитиме 1700 грн. За повторне порушення водієві загрожує позбавлення посвідчення водія.

Источник: mashyna.com.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Де Дзерби: Надеемся, что Кайседо останется в команде — Футбол, Мойсес Кайседо, Роберто Де Дзерби, Брайтон, Чемпионат Англии, Трансферы — Террикон

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY