ПолiтДумка

Вчені більше дізналися про те, що на Землі відбувалося 3 млрд років тому

13 августа
09:27 2022

Нова теорія вчених багато в чому пояснює велику кількість кристалів циркону в древніх шматках земної кори.

В ході нового дослідження вчені з Університету Кертіна припустили, що ранні континенти Землі сформувалися в результаті падіння масивних метеоритів протягом першого мільярда років існування нашої планети. Нагадаємо, це майже чверть її віку.

Теорія про те, що континенти спочатку сформувалися в місцях падіння масивних метеоритів, існує вже деякий час. Але до недавнього часу у геологів не було достатньо переконливих доказів, які підтвердили б її.

Вчені вивчили крихітні кристали мінерального циркону в гірських породах кратона Пілбара в Західній Австралії. Нагадаємо, кратон – це велика структура кристалічного фундаменту континентальної кори, яка не зазнавала значних змін з архею. Ці кристали – найбільш добре збережені залишки стародавньої кори на Землі.

Вивчення складу ізотопів кисню в цирконі виявило “спадний” процес, який починався з плавлення порід біля поверхні і розвивався глибоко вниз. Як зазначили автори дослідження, все це відповідає геологічному ефекту ударів гігантських метеоритів.

“Ми надали перші переконливі докази того, що процеси, які в кінцевому підсумку сформували континенти, почалися з ударів гігантських метеоритів. Вони схожі на ті, які призвели до вимирання динозаврів, але сталися мільярди років тому», — пояснюють автори нової роботи.

Источник: cikavosti.com

Share

Статьи по теме

Последние новости

Празький саміт підтвердив повну ізоляцію росії – Моравецький

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY