Вчені розповіли, як поза під час сну впливає на здоров’я
Болі у спині є загальною проблемою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, на різні хвороби опорно-рухового апарату страждає майже 80 відсотків населення. І кожна людина хоча б раз у житті стикалася з безпосередньо болючим синдромом в області спини.
– Причина такої «епідемії» насамперед полягає у благах цивілізації: вона вирішує одні проблеми, але створює інші, всі ці комп’ютери, офісна робота та інші радощі сучасного суспільства позначаються на здоров’ї людини, і спини у тому числі, – каже нейробіолог Метью Вокер директор Центру науки про людський сон у Каліфорнійському університеті в Берклі. – Плюс лінивий спосіб життя – порівняно з минулими століттями.
Але є ще одна причина болю в спині, про яку мало хто думав, це ваша звичка спати. А вірніше, улюблена поза для сну.
Згідно з дослідженням професора Берклі, певне становище під час сну впливає на те, як циркулює кров в організмі, працюють суглоби, а зрештою – як це все позначається на вашій спині.
Крім того, вчені впевнені, що найчастіше становище людини під час сну провокує розвиток інших проблем зі здоров’ям. Це погана новина.
Але з неї випливає і хороша – найчастіше для того, щоб поправити здоров’я, людині досить просто змінити позу, в якій він звик засинати. Ось, наприклад, що радять робити медики за деяких проблем зі здоров’ям…
Хвора спина
Лягайте на будь-який бік – неважливо, правий чи лівий – але зі злегка зігнутими колінами. Руки тримати перед собою.
Кислотний рефлекс
Так називається стан, коли їжа зі шлунка закидається назад у стравохід. Щоб якнайшвидше позбутися цього неприємного стану, покладіть руки перед собою і лежите на правій стороні.
Закладеність носа
При такій неприємності найгірше, що ви можете зробити, це заснути у положенні лежачи на спині. Особливо взимку, коли у приміщеннях через роботу центрального опалення сухе повітря. Лягайте на бік, голову тримайте на високій подушці – це допомагає зняти набухання слизової оболонки, а заодно посилить відтік зайвої рідини в голові.
Біль в шиї
Спіть на спині і тримайте шию якомога пряміше.
Источник: euromd.com.ua