ПолiтДумка

Вчені розповіли, як спати, щоб зберегти серце та мозок здоровими

03 сентября
10:16 2022

Дослідження, представлене на конгресі Європейського товариства кардіологів (ESC-2022) у Барселоні, свідчить про те, що виявляється, сім із десяти серцево-судинних захворювань можна запобігти, якщо добре висипатися.

Згідно з дослідженням, дев’ять із десяти людей погано сплять. Що загалом і призводить до поганих наслідків.

«Мала поширеність тих, хто добре спить, була очікуваною з огляду на наше напружене життя 24/7, — каже автор дослідження доктор Абубакарі Намбієма з INSERM (Французький національний інститут охорони здоров’я та медичних досліджень). — При цьому на ранньому етапі життя людини, коли формується поведінка, слід вивчати важливість якості кількості сну».

Попередні дослідження сну та хвороб серця концентрувалися на чомусь одному: наприклад, приймали лише тривалість сну. Або лише випадки апное (зупинка дихання). Поточне дослідження відрізняється: тут вивчали п’ять різних звичок сну та зв’язок між базовим показником сну та змінами з часом показника сну та серцево-судинними захворюваннями.

У дослідженні взяли участь 7200 учасників. З 2008 по 2011 рік у лікувально-профілактичний центр було набрано чоловіків та жінок від 50 до 75 років без серцево-судинних захворювань. Середній вік становив 59,7 років, 62% становили чоловіки. Учасники пройшли фізичне обстеження та заповнили анкети щодо способу життя, особистої та сімейної історії хвороби та стану здоров’я.

Анкети використовувалися для збору інформації про п’ять звичок сну на початковому етапі та під час двох наступних візитів. Кожен фактор отримував 1 бал, якщо був оптимальним, та 0, якщо ні. Було підраховано оцінку здорового сну в діапазоні від 0 до 5, при цьому 0 або 1 вважалися поганими, а 5 вважалися оптимальними.

Ті, хто отримав оптимальний бал, повідомили, що сплять від 7 до 8 годин на добу, ніколи або рідко страждають на безсоння, не мають частої надмірної денної сонливості, не мають апное уві сні і мають ранній хронотип (ранкова людина, жайворонок).

Дослідники перевіряли людей на наявність ішемічної хвороби серця та інсульту кожні два роки 10 років.

На початковому рівні 10% учасників мали оптимальний показник сну, а 8% мали поганий. Протягом середнього періоду спостереження протягом восьми років у 274 учасників розвинулася ішемічна хвороба серця чи інсульт.

Ризик ішемічної хвороби серця та інсульту знижувався на 22% за 1 пункт на вихідному рівні. Якщо простіше порівняно з тими, хто одержав 0 або 1 бал, учасники з 5 балами мали на 75% менший ризик серцевих захворювань або інсульту.

Дослідники оцінили частку серцево-судинних подій, які можна запобігти за допомогою здорового сну та виявили, що якби всі учасники мали оптимальний показник сну, можна було б уникнути 72% нових випадків ішемічної хвороби серця та інсульту щороку.

За два спостереження майже половина учасників (48%) змінила свій показник сну: у 25% він знизився, а у 23% покращав. Коли дослідники досліджували зв’язок між зміною балів та серцево-судинними подіями, вони виявили, що збільшення сну на 1 бал з часом пов’язане зі зниженням ризику ішемічної хвороби серця чи інсульту на 7%.

«Наше дослідження демонструє потенціал здорового сну для збереження здоров’я та передбачає, що покращення сну пов’язане зі зниженням ризику ішемічної хвороби серця та інсульту. Ми також виявили, що переважна більшість людей мають проблеми зі сном. Враховуючи, що серцево-судинні захворювання є головною причиною смерті у всьому світі, необхідно більше усвідомлювати важливість гарного сну для підтримки здорового серця», — каже доктор Намбієма.

Источник: charter97.org


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Сікорський прибув з візитом до України

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!