Вчені розробили унікальну будівлю, що самостійно генеруватиме енергію за допомогою вітру
У Джакарті (Індонезія) будується енергетична вежа «Пертаміна», спроектована компанією Skidmore, Owings & Merrill. Будівля висотою 530 метрів (99 поверхів) буде генерувати 10 МВт енергії за допомогою вітряної турбіни, розташованої на її вершині.
Крім вітряної турбіни, вежа матиме геліостатичні дзеркала на південній стороні. Вони відбиватимуть сонячне світло на центральний колектор, де теплообмін утворюватиме пару для живлення турбіни. «Пертаміна» забезпечуватиме електрикою всі приміщення і сервіси, що знаходяться в ній.
Фізика технології висхідного потоку сонячної енергії обумовлює висоту будівлі. Тепло відводиться з внутрішніх приміщень, піднімаючись всередині фасаду з подвійною оболонкою і запускаючи турбіну. Вітряк також працюватиме завдяки силі вітру.
Проект «Пертаміна» враховує орієнтацію будівлі відносно сонця і вітру, щоб максимально використовувати відновлювані джерела енергії. Подібні будівлі вже існують в ОАЕ, Англії та Нідерландах.
Наприклад, висотка в Масдар-Сіті (ОАЕ) виробляє 10 МВт потужності і є частиною автономної, безвідходної міської екосистеми, яка не потребує зовнішньої інфраструктурної підтримки.
Нещодавно також стало відомо про будівництво незвичайної стіни з вітряків, що генеруватиме 40 МВт енергії, здатної забезпечити електроенергією 80 000 домогосподарств. Британський винахідник побудував вітряк, який виробляє електрику для його будинку, видаючи струм 100 ампер при напрузі 12 вольтів.
Источник: noworries.news