Вчені створили систему навігації дронів, яка орієнтується за зірками
Дослідники з Університету Південної Австралії створили сенсор на основі штучного інтелекту, який може допомагати з навігацією в умовах слабкого освітлення. Про це йдеться в дослідженні в журналі MDPI.
Натхненням для розробки стала здатність жука-гнойовика орієнтуватися вночі, використовуючи Чумацький Шлях як орієнтир. Ця технологія може знайти застосування в безпілотниках, роботах і навіть супутниках.
Ще у 2013 році шведські вчені виявили, що жуки-гнойовики можуть орієнтуватися в темряві завдяки яскравій лінії Чумацького Шляху, яка допомагає їм тримати курс прямо. Хоча очі жуків не можуть розрізнити окремі зірки, яскравість нашої Галактики дає їм необхідний орієнтир.
Щоб відтворити цю навігаційну стратегію, інженери встановили камеру на автомобіль. Під час руху та на стоянці камера знімала Чумацький Шлях. Результати показали, що навіть під час руху Галактика майже не розмивається на зображеннях, що робить її надійним орієнтиром.
Ці знімки використали для створення системи комп’ютерного зору, яка здатна визначати положення Чумацького Шляху навіть у слабкому освітленні та на високих швидкостях. Такий сенсор може стати додатковим методом навігації для супутників, забезпечуючи їх стабільність та точне позиціювання. Крім того, він може допомогти дронам і роботам орієнтуватися в складних умовах навіть за недостатнього освітлення.
Зараз інженери планують протестувати систему під час автономного польоту безпілотника вночі.
Источник: tech.liga.net