Вчені виділили найбільші загрози ШІ, від яких може постраждати людство
Медіа про науку та технології New Scientist інформує: науковці попереджають, що цифрове «воскресіння» померлих близьких за допомогою штучного інтелекту може завдати шкоди психічному здоров’ю, створити залежність від технологій і сприяти релігійності.
Останніми роками чатботи зі штучним інтелектом, навчені на текстах з інтернету, стали дедалі ефективнішими та переконливішими. Джед Брубейкер з Університету Колорадо в Боулдері та Мередіт Морріс з Google DeepMind розповідають про можливість навчання такого ШІ винятково на архівованих електронних листах, текстових повідомленнях та інших записах однієї людини. Вчені впевнені, що створення цифрових копій померлих у близькому майбутньому не забиратиме значних зусиль.
Брубейкер зазначає, що «генеративні примари» можуть бути втіхою для тих, хто втратив близьких, але попереджає, що вони також можуть викликати залежність і звикання та завадити близьким людям померлого продовжувати своє життя адекватно.
Він припускає, що ця прив’язаність може стати екстремальнішою і навіть призвести до обожнювання, коли засмучений родич почне розглядати їх як свого роду ангела або бога. Існують також ризики того, що ці образи штучного інтелекту можуть давати дивні або навіть шкідливі поради тим, хто горює.
Дослідник вважає, що загробне життя за допомогою штучного інтелекту може мати велике значення у житті деяких людей і навіть призвести до нових релігійних рухів. Він сподівається, що сучасні релігії видадуть вказівки щодо використання генеративних привидів, і що дослідники ретельно продумають мету створення та інтеграцію таких нейромереж.
Мхайрі Ейткен з Інституту Алана Тюрінга в Лондоні каже, що ідея перетворити її на чат-бота за допомогою штучного інтелекту після смерті викликає «неймовірний дискомфорт». Вона припускає, що може знадобитися регулювання, щоб иприпинити збір і використання даних таким чином без попередньої згоди людини.
«Я думаю, що деякі люди можуть вважати їх богами», — каже Брубейкер, — «Однак я не вважаю, що більшість людей буде це робити. Буде група людей, яка вважатиме таку практику дивною та моторошною».
Источник: noworries.news