Вчені здійснили прорив у вдосконаленні інтернету у всьому світі
Науковці з Корнелльського університету та Відкритого університету Нідерландів здійснили значний прорив у галузі інтернет-технологій. Вони розробили нову програмовану мережеву модель, яка пропонує гнучке керування процесом передачі в інтернеті.
Аншуман Мохан, аспірант Корнелльського університету та один з авторів дослідження, наголосив: раніше контроль над процесом передачі інформації через інтернет був обмежений. Їхня розробка спрямована на те, щоб забезпечити тонше керування цим процесом, не уповільнюючи при цьому роботу мережі.
Дослідники заклали основи для створення апаратно-програмних комплексів, здатних гнучко налаштовувати маршрутизацію. «Ключовим елементом інфраструктури інтернету є комутатор — пристрій розміром з невелику коробку, що з’єднує комп’ютери в мережу та керує потоками даних. Вбудований у комутатор планувальник пакетів відповідає за пріоритизацію та черговість обробки даних від численних користувачів — email-повідомлень, відеодзвінків, завантаження веб-сторінок тощо», — пояснили спеціалісти.
Однак на сьогодні параметри роботи цього важливого механізму задаються жорстко і не можуть бути змінені після комутатора. Це заважає оперативно реагувати на потреби мережі, що змінюються, наголосили автори дослідження.
«Що повинно мати пріоритет — Ваш фільм з Netflix або термінове попередження метеослужби про ураган, що насувається?», — запитав Мохан. Політика маршрутизації, яка працює сьогодні, завтра може бути неоптимальною.
Запропонована у статті модель програмно-конфігурованої мережі дозволить вирішити цю проблему. «Вона дасть адміністраторам можливість довільно налаштовувати внутрішнє програмне забезпечення комутатора, що відповідає за планування пакетів. Користувачі зможуть змінювати політику маршрутизації щогодини, не змінюючи апаратної частини», — підсумував вчений.
Источник: noworries.news