Вчені знайшли на Місяці печери, які підходять для заселення астронавтів
На Місяці відшукали печери з виходом на поверхню, що мають ширину до 45 метрів та довжину у майже 77 метрів. Вони знаходяться неподалік регіону, де відбулась перша висадка людей на Місяць.
Про відкриття повідомили у журналі Nature Astronomy, пише nauka.ua. Печери знайшли за даними радара орбітальної станції NASA Lunar Reconnaissance Orbiter. Аналізуючи, як радіохвилі відбиваються від поверхні Місяця, планетологи змогли вирахувати, де знаходиться печера, а також змоделювали її ширину та глибину.
Хелен Шарман, перша британська астронавтка, яка побувала у космосі, розповіла BBC News, що нововідкрита печера виглядає як гарне місце для бази, і припустила, що люди потенційно можуть жити в місячних печерах через 20-30 років. Але, за її словами, ця печера настільки глибока, що астронавтам, можливо, доведеться спускатися в неї й використовувати «реактивні ранці або ліфт», щоб вибратися звідти.
Вченні віднайшли вже близько 200 печер, які утворилася внаслідок вулканічної активності на Місяці, однак не всі вони можуть бути достатньо глибокими чи безпечними для перебування людей. Проте науковці продовжують подібні радарні дослідження на Місяці та Марсі, щоб у майбутньому використовувати печери як частину інфраструктури для позаземних поселень.
Источник: dev.ua