ПолiтДумка

Вчений передрік кінець світу через ШІ

22 февраля
08:56 2024

Відомий дослідник штучного інтелекту зробив похмурий прогноз щодо долі людства в умовах розвитку ШІ. Еліезер Юдковський, засновник Науково-дослідного інституту машинного інтелекту в Каліфорнії, каже, що в нас є лише “крихта шансу” на те, що людство переживе появу суперінтелектуальних машин.

Про це повідомляють Новини Планети з посиланням на The Guardian.

Песимістичний погляд Юдковського на штучний інтелект вказує на те, що за його оцінками, до настання цього моменту залишилося набагато менше часу – швидше п’ять років, ніж 50. Хоча точний строк може бути від двох до десяти років, результат ймовірно буде апокаліпсисом у стилі “Термінатора” або пекельним пейзажем “Матриці”.

“Складність полягає в тому, що люди цього не усвідомлюють. У нас є крихта шансу на те, що людство виживе,” – сказав він.

Юдковський вважається провідним експертом у галузі безпеки ШІ, яка ставить за мету забезпечити, щоб системи ШІ відповідали людським цінностям та не створювали екзистенційних загроз. Крім того, він є автором відомої онлайн-книги “Раціональність: Від ШІ до зомбі”, де він досліджує теми раціональності, пізнання та ШІ.

Занепокоєння щодо потенційних небезпек штучного інтелекту висловлювали не лише Юдковський, але й такі відомі фігури, як Стівен Гокінг, Ілон Маск і Білл Гейтс, які попереджали про загрозу, яку ШІ може становити для людства в разі нерегульованого розвитку.

Останній прогноз Юдковського є частиною інтерв’ю The Guardian з різними експертами та критиками технологій. Серія, названа “Майбутнє починається тут”, досліджує вплив технологій на суспільство, культуру та політику, а також ставить під сумнів припущення про завжди корисний характер технологічного прогресу.

У цьому ж рядку інтерв’ю інші респонденти обговорюють питання, такі як втрата журналістики через великі технології, етичні аспекти використання відеозаписів для навчання штучного інтелекту, а також збільшення видимості спонсорства азартних ігор у міжнародному крикеті.

Источник: planetanovosti.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Минай: Нет никаких оснований подозревать наших футболистов в нечестной игре

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!