ПолiтДумка

Відеочати корисні для дітей, вважають лікарі

14 октября
19:02 2020

Обмеження часу, який дитина проводить перед екраном, — чутлива тема для більшості сучасних батьків. Однак є вид діяльності, пов'язаний з цифровими пристроями, про який не слід так турбуватися. І це — спілкування за допомогою скайпу або інших подібних програмам для відеозв'язку.

У діючих правилах Американської академії педіатрії (AAP) вказується, що батькам ​не варто давати цифрові пристрої дітям молодше 18 місяців. І все ж ці правила не стосуються використання відеочату для спілкування з дитиною.

Для такого виключення є реальні підстави. Справа в тому, що лікарі вважають шкідливими не стільки самі екрани, скільки той відволікаючий вплив, який вони здійснюють. Соціальні взаємини і реальні ігри у тривимірному світі дуже важливі для дітей молодшого віку — вони мають вирішальне значення для розвитку мозку. А коли діти просто пасивно дивляться відео, ці корисні заняття відходять на другий план.

Під час відеочатів дитина може отримати особливий досвід спілкування, адже і по одну, і по іншу сторону екрану є співрозмовник.

Користь відеочатів

Під час дослідження 2014 року дворічних малят навчали вигаданим англійським дієсловам. Перша група навчалася наживо, друга проходила навчання по скайпу, а третя дивилася запис цих уроків. Діти в перших двох групах успішно засвоїли викладений матеріал, а малюки з третьої групи, які просто дивилися запис уроків, засвоїли матеріал гірше. Це говорить про те, що при навчанні важливо мати відгук і реакцію викладача на те, що робить дитина в реальному часі.

Аналогічне дослідження, проведене в 2016 році, дало схожі результати.

Як відомо, маленьким дітям складно вчитися з відео і легше переймати щось у людей, які знаходяться в кімнаті з ними. Але відеочат додає в ситуацію елемент непередбачуваності. При цьому відбувається природний обмін думками, майже такий самий, як під час спілкуванні вживу. Наприклад, якщо людина помічає, що її співрозмовник відвернувся, вона перестає говорити. Таким чином відеочати продуктивніші, ніж звичайні відео. Хоча в деяких дитячих тв-шоу персонажі адресують свої запитання безпосередньо глядачам, але, як показують дослідження, маленькі діти не реагують на подібні відео так, як вони це роблять під час спілкування з реальними людьми.

Відеочати допомагають дітям зрозуміти точку зору співрозмовника

Дослідники вважають, що під час віртуальних бесід діти можуть навчитися сприймати точку зору іншої людини. Це відбувається, наприклад, коли батьки просять дитину піднести іграшку ближче до камери, щоб бабуся могла краще її роздивитися, чи просять відсунутися від екрану, щоб можна було бачити все обличчя. У такій легкій і ненав'язливій формі дитині фактично дають складні уроки про перспективу.

Відеочати допомагають підтримувати стосунки

Дітям важливо навчитися впізнавати близьких їм людей та підтримувати з ними зв'язок під час дорослішання, але іноді реальне спілкування стає тимчасово неможливим з різних причин (відрядження, вимушений від'їзд тощо). Відеочати допомагають підтримувати зв'язок на відстані, а коли дитина зустрічає співрозмовника вживу, між ними вже встановлено контакт і покладено початок взаємин.

Інші види спілкування

Безперечно, слід пам'ятати про важливість живого спілкування. У випадку з маленькою дитиною це, звичайно, у першу чергу ігри, а не довгі розмови: читання книг, кубики або конструктор, малювання чи інше цікаве заняття, яке ви придумаєте самі.

Принцип спілкування з дитиною можна застосовувати і під час її «знайомства» з гаджетами, включаючи і ті види «цифрової діяльності», які AAP і ВООЗ не схвалюють. Перегляд і обговорення відео або спільна гра в додатку зроблять ці заняття більш значущими, ніж у випадку коли дитина виконує їх наодинці.

У будь-якому разі, чим би діти не займалися, вони потребують підтримки і взаємодії, які є ключовими елементами виховання.

Источник: epochtimes.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Путин не заинтересован в мире — Рютте

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!