ПолiтДумка

Військовий облік українців за кордоном: чи можуть вручити повістку

25 января
09:15 2023

Наприкінці 2022 року український уряд затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів. Серед пунктів постанови № 1487 є той, який спричинив багато обурень та обговорень — взяття на облік українців за кордоном. 

Згідно з новими правилами, дипломатичні відомства за кордоном вестимуть військовий облік чоловіків. Тож юрист Владислав Юрчак в коментарі 24 Каналу розповів, чи можуть українським чоловікам, які перебувають за кордоном, вручати повістки.

Яку функцію покладають на дипломатичні відомства 

Згідно з постановою № 1487, дипломатичні відомства за кордоном будуть:

  • вести військовий облік чоловіків;
  • вести списки призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку і стоять на військовому обліку;
  • повідомляти про початок чергового призову громадян України на строкову службу;
  • «сприяти поверненню» військовозобов’язаних в Україну під час мобілізації.

 

За словами Юрчака, запроваджений обов’язок дипломатичних установ «сприяти поверненню військовозобов’язаних те резервістів в Україну» станом на сьогодні є лише декларативним, оскільки відсутній чіткий механізм чи конкретні повноваження. Невідомо, як саме відбуватиметься цей процес.  

«Зокрема, відповідна норма повинна була б отримати продовження у вигляді надання дипустановам певних повноважень, так званих важелів впливу на громадян. Однак, станом на сьогодні такі відсутні. Тобто новий порядок, на мою думку, в цій частині є тільки декларативним», — підкреслив Владислав Юрчак.

При цьому зазначається, вставати на військовий облік у дипломатичній установі потрібно тим чоловікам, які виїжджають за межі України на строк понад три місяці.

Однак ці норми поширюються виключно на осіб, що перебувають на консульському обліку, який є добровільним.

Чи можуть вручати повістки за кордоном 

Наразі представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не мають права видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, що проживають за кордоном, а також складати матеріали для притягнення осіб за порушення правил військового обліку тощо.

Працівники дипломатичних установ мають право виключно вести облік військовозобов’язаних та інформувати про це відповідні органи в Україні. 

Источник: society.novyny.live


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Путін хоче «пробити» переговори, бо нервує через дії України та її партнерів — Клімкін

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!