ПолiтДумка

Витік. Розвідка США побоюється зростання воєнного впливу Китаю на Близькому Сході – WP

27 апреля
23:55 2023

Розвідка США вважає, що Китай у грудні 2022 року відновив роботи на ймовірному військовому об’єкті в Об’єднаних Арабських Еміратах, які було зупинено рік тому на прохання влади ОАЕ. Про це йдеться в секретних документах, які опинилися у публічному доступі через витік, повідомляє The Washington Post.

Видання зазначає, що активність китайських військових у порту неподалік Абу-Дабі перебуває під пильною увагою американської розвідки, оскільки у Вашингтоні побоюються, що через зростання впливу Пекіна на Близькому Сході ОАЕ може підняти рівень відносин з Китаєм на шкоду відносинам із США.

Об’єднані Арабські Емірати вважаються важливим традиційним союзником США серед арабських країн регіону, і їхня участь у військових проектах Китаю, на думку офіційних осіб, може поставити під загрозу «важливі військові дії США на Близькому Сході».

США виявляють особливу увагу до порту Халіфа, де активно працює китайська судноплавна компанія. У грудні 2021 року ОАЕ оголосили, що призупинили китайське будівництво на цьому об’єкті після того, як офіційні особи США заявили, що Пекін має намір використовувати його у військових цілях. Тепер, однак, з’явилися дані, що Емірати можуть бути «не цілком щирими» у відносинах з Вашингтоном, оскільки не можуть ігнорувати посилення впливу Китаю в регіоні.

Видання цитує секретні матеріали, що потрапили в його розпорядження, в яких йдеться, що активність Пекіна в ОАЕ є «частиною амбітної кампанії… щодо створення до 2030 року глобальної військової мережі, що включає не менше п’яти зарубіжних баз і 10 пунктів матеріально-технічного забезпечення». У Китаї називають цю ініціативу «Проектом 141».

На думку експертів, розширення для Китаю присутності у вузлових портах полегшує йому збір розвідданих про пересування та дії американських військових у цих районах та ускладнює для США реалізацію їх стратегій. Одна з найбільших американських баз на Близькому Сході, авіабаза Аль-Дафра, знаходиться приблизно 80 км від порту Халіфа.

Термінал в порту Халіфа є частиною мережі більш ніж 100 стратегічно розташованих по всьому світу комерційних портів і терміналів, в які інвестує Китай. Зазначається, що китайська участь у фінансуванні десятка європейських портів дає Пекіну такий рівень контролю над маршрутами поставок, який ускладнить для Європи запровадження дієвих санкцій проти Китаю, і дасть Пекіну можливість підірвати логістику країн Заходу у разі конфронтації – навіть незважаючи на те, що аналогічна інфраструктура контролю США залишається значно сильнішою.

Представник китайського посольства у Вашингтоні заявив виданню, що занепокоєння США з приводу військових об’єктів Китаю за кордоном «недоречне», оскільки «Китай веде звичайну співпрацю в галузі правопорядку та безпеки з іншими країнами на основі рівності та взаємної вигоди».

Источник: news.liga.net


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Європейський Союз звинуватив Gorilla Glass у монополії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!