ПолiтДумка

Виявлено зв’язок між болем та почуттям голоду

30 декабря
06:49 2022

Американські вчені провели дослідження та з’ясували, що одним із найефективніших способів придушення болю є почуття голоду. Про роботу фахівців йдеться у статті, опублікованій у журналі Cell.

Як повідомляється, дослідники провели експеримент на лабораторних мишах. Спостерігаючи за поведінкою гризунів та роботою нервових клітин, які керували почуттям голоду та насичення, нейрофізіологи виявили, що нестача їжі змусила гризунів менше лизати лапу, яку вони пошкодили перед початком дослідів.

Після цього вчені спробували знайти ланцюжки нейронів, що пов’язують центр голоду з центром болю в мозку гризунів. Для цього частину їхніх нейронів були заражені спеціальним ретровірусом, який змусив ці клітини примусово вмикатися або відключатися при опроміненні світлом, і почергово підсвітили їх. З’ясувалося, що неприємні відчуття притупляли AgRP-нейрони – клітини гіпоталамуса, глибинного відділу мозку, які виконують функцію «центру голоду». Їхнє примусове включення усувало почуття болю навіть у тому випадку, якщо миші були ситі і не страждали від нестачі їжі.

«Ми спочатку не повірили в те, що бачимо, і подумали, що видихся формалін, яким ми мазали лапи тварин. Болезаспокійливий ефект можна порівняти з тим, як діють на організм морфін та інші опіати. При цьому активація цих клітин не викликає голоду та інших побічних ефектів, які могли б не пригнічувати біль, а просто відволікати тварину», — зазначив один із авторів дослідження Ніколас Бетлі.

Источник: storinka.com.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Как бороться со стрессом при гипертонической болезни

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!