ПолiтДумка

Введення тексту в помічники зі штучним інтелектом може бути реально корисним

24 июня
09:31 2024

Для всього є час і місце. У себе вдома я без проблем скажу «привіт» Google, Alexa, Siri, Meta, а іноді й Bixby. Але на людях? Де інші люди можуть мене сприйняти? Краще я під камінь пролізу.

Це була одна з моїх найбільших проблем із гаджетами ШІ за останні кілька місяців. Усі вони, здається, переконані, що найкращий спосіб взаємодії з помічниками зі штучним інтелектом – це фактично поговорити з ними, не на відміну від фільму «Вона». Насправді я рідко бачив, щоб мої друзі та сім’я користувалися помічниками свого телефону, коли ми проводили час приватно, і ніколи не були на людях. Тож це було ніби крихітне «Ага!» момент, коли під час основної доповіді WWDC минулого тижня Apple згадала, що iOS 18 дозволить замість цього вводити текст у Siri.

Технічно ви вже можете зробити це через налаштування доступності iPhone. (Перейдіть у «Спеціальні можливості» > «Siri» > «Введіть у Siri».) Відкриється досить звичайне вікно та клавіатура, на якій ви можете вводити команди. Але в iOS 18 Apple використовує цю функцію, дозволяючи двічі торкнутися нижньої частини екран, щоб відкрити клавіатуру Siri. Ви також зможете побачити швидкі пропозиції, які можна просто натиснути, замість того, щоб вводити (або вимовляти) цілий запит.

Є маса причин, чому це має сенс. Хоча цифрові помічники стали краще розуміти команди, все ще важко розмовляти з ними природно. Удома я відчуваю, що змінюю певну висоту та тон, коли використовую слово для пробудження. Я заздалегідь думаю про те, як я хочу сформулювати запит. Попри себе, я все ще час від часу помиляюся, коли прошу Google увімкнути світло в моїй вітальні на 25 відсотків яскравості. Я почуваюся ще більш самосвідомим, якщо мені доводиться робити це публічно.

Надворі також неймовірно шумно. Під час тестування мультимодальних функцій штучного інтелекту розумних окулярів Ray-Ban Meta я часто відчував, як штучний інтелект повідомляв мені, що окуляри погано чують мене. Або моє оточення було занадто гучним, або я підсвідомо був настільки збентежений, що говорив надто тихо, щоб пристрій чітко сприймав те, що я говорю. Це призвело до тонни розчарування, яке, своєю чергою, змусило мене вирвати свій телефон — прямо протилежне тому, що вимагає від мене обладнання ШІ.

Відтворення типу в Siri в iOS 18


Як виглядатиме нова клавіатура Siri в iOS 18. Зображення: Apple

Це також не просто новомодні гаджети ШІ. Розмовляти в розумний годинник виглядає круто, якщо ти Джеймс Бонд. Більшість із нас ні. Більшість людей, які я бачу, як це роблять, виглядають дещо розгубленими та розчарованими. Це марно? Так. Але самосвідомість є важливою причиною, чому люди можуть вагатися експериментувати з голосовими помічниками, коли вони на вулиці. Опитування PwC щодо використання голосових помічників у 2018 році показало, що 74 відсотки споживачів вважають за краще використовувати голосові помічники вдома, а учасники сказали, що використання їх у громадських місцях «просто виглядає дивним». У тому ж опитуванні брак довіри було визначено як ще одну серйозну перешкоду для використання голосових помічників загалом — люди просто не вірили, що голосовий помічник правильно розумітиме команди. Якщо досвід говорить вам, що помічник зі штучним інтелектом, швидше за все, не зрозуміє вас, навіщо вам намагатися використовувати його там, де вас, швидше за все, засудять? (Також уявіть, що ви кажете «Привіт, Siri» і активуєте iPhone своїх попутників. Новий кошмар розблоковано.)

Окрім технічної логістики, введення тексту в помічник зі штучним інтелектом також забезпечує вам більший ступінь конфіденційності. Мені не потрібно, щоб люди знали, що я роблю на телефоні, навіть якщо це щось таке нешкідливе, як відтворення пісні чи встановлення таймера. Особливо я не хочу диктувати тексти вголос, коли мене чують інші. Введення такого роду запитів дозволяє мені тримати свою справу при собі — і заради цього я радий пожертвувати деякими можливостями гучного зв’язку.

Я не заперечую, що є причини, чому вам може знадобитися поговорити з помічником, навіть у громадських місцях. Голосові команди особливо корисні, якщо ви не використовуєте руки або керуєте автомобілем. Але наявність кількох способів взаємодії з помічниками штучного інтелекту дає їм змогу краще адаптуватися до того, як ми хочемо використовувати наші гаджети, замість того, щоб змушувати всіх приймати нові парадигми. Можливо, одного разу вам не буде дивно розмовляти з чат-ботом вголос, йдучи вулицею. Для більшості людей цей день не сьогодні. І поки такий час не настане, я з радістю друкуватиму на Siri.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Міноборони провело військове навчання за участі 10 різних роботів: відео

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!