як додати та які проблеми можуть виникнути
Про те, як завантажити посвідку на проживання в «Дію» та які проблеми можуть виникнути — в матеріалі РБК-Україна.
Для того, щоб документ підтягнувся у застосунок необхідно мати:
- картку платника податків (РНОКПП), яку видали в Україні;
- авторизуватись до «Дії» за допомогою одного із банків, який входить у систему BankID.
Бувають випадки, коли документи не вдається «підтягнути» у «Дію». Причиною цьому може бути застаріла версія застосунку, або ж, наприклад, дані, які збережені у реєстрі. Для цього необхідно перевірити:
- чи оновлена версія застосунку;
- чи пройшла картка платника податків в «Дії» верифікацію;
- коректність внесених даних до банку або ж спробувати авторизуватись до застосунку з іншого;
- чи надавали ви посвідку на проживання під час відкриття рахунку в банку. Також перевірте, чи правильно ви внесли номер документа.
Варто додати й те, що «Дія» відображає протерміновані посвідки на тимчасове чи постійне проживання, строк дії яких закінчився або які підлягають обміну відповідно до законодавства після повномасштабного вторгнення Росії.
Які види посвідок відображаються в «Дії»
В «Дія» відображаються біометричні посвідки на постійне та тимчасове проживання у вигляді ID-картки, що були видані з 28 квітня 2018 року.
Відповідно, паперові посвідки на проживання — не відображаються у застосунку через те, що вони не вносились до цифрових реєстрів.
Як додати посвідку через NFC
Якщо ж посвідка не підтягнулась до застосунку, її можна спробувати самостійно додати до «Дії» за допомогою функції NFC на вашому телефоні. Для цього:
- увійдіть у мобільний застосунок через BankID;
- прокрутіть до останньої картки у розділі «Документи» і перейдіть до підрозділу «Додати документ» — «Посвідка на постійне/тимчасове проживання»;
- відскануйте код на звороті посвідки на проживання;
- після сканування, прикладіть біометричну посвідку на проживання до NFC модуля смартфона;
- підтвердіть особу за допомогою фото.
Також варто додати, що ви можете користуватися е-посвідкою у ситуаціях, коли необхідно підтвердити особу або отримати послуги.
Скриншот не вважається документом. Згідно із законодавством, цифрові версії документів є дійсними лише в застосунку «Дія». Їхню дійсність можна перевірити за допомогою тимчасових унікальних кодів.
QR-код є унікальним тимчасовим 3-хвилинним ідентифікатором документа, який дозволяє звірити його з відомостями в реєстрі.
Штрихкод можна використовувати для підтвердження дійсності документа.