ПолiтДумка

Як можна продовжити життя акумулятора на Android-пристрої: гід для максимізації ефективності

08 ноября
18:41 2024

Без використання режиму енергозбереження ми досягли наступних результатів: загальний показник склав 7 годин 6 хвилин використання екрана (загальне використання пристрою склало 8 год 55 хв), з яких 33,3% заряду пішло на застосунок YouTube, 7,9% — Telegram, 4,4% — Samsung Internet.

Перед тестуванням було закрито усі програми, видалені або переведені в глибокий сон ті, які не використовуються, очищений кеш, закриті зайві вкладення у браузері та виконана оптимізація пристрою.

Увімкнувши режим енергозбереження ми отримали такі результати: загальний показник склав 7 годин 21 хвилин використання екрана (загальне використання пристрою склало 13 год 52 хв з урахування вимкненого екрану протягом 6 год 22 хв та залишком у 14% заряду), з яких 32,7% заряду пішло на застосунок YouTube (на 1 годину застосунок працював довше), 6,7% — Telegram, 6,1% — Samsung Internet (на 13 хв довше використання).

Перед тестування було увімкнено лише режим енергозбереження.

З цього можна зробити висновок, що режим енергозбереження дійсно ефективний. Нам вдалося заощадити приблизно 15% заряду смартфону. Що цікаво, оптимізувавши роботу пристрою, як показано у першому випадку, мені вдалося досягти досить хороших результатів, які раніше смартфони і близько не міг показати.

Налаштування, що допоможуть зберегти заряд батареї

Вимкніть Always On Display

Одним із найбільших пожирачів заряду акумулятора будь-якого смартфону є постійно увімкнений дисплей. Можливо, приємно поглянути на телефон, коли він лежить на столі, щоб перевірити час, але жертвувати часом роботи акумулятора, мабуть, не варто.

До речі, активацію цієї функції можна увімкнути «дотиком», якщо ви зовсім не готові розлучитися з нею.

Налаштування > Екран блокування > Always On Display

Увімкніть адаптивний режим батареї

В Android є зручна функція «Адаптивний режим батареї», яка доступна на більшості пристроїв. Адаптивний акумулятор може автоматично керувати продуктивністю та ефективністю вашого телефону у фоновому режимі, використовуючи спеціальні процеси для подовження терміну служби акумулятора. Наприклад, якщо вам не потрібна максимальна продуктивність для чогось простого, як-от прокрутка поштової скриньки, налаштування пригальмує роботу і заощадить заряд акумулятора.

Ці налаштування можна знайти в Акумулятор > Адаптивний режим батареї

Перейдіть у темний режим (dark mode)

За останні кілька років багато телефонів Android середнього та бюджетного сегментів слідом за своїми флагманськими побратимами перейшли на OLED-дисплеї. Ця технологія дозволяє окремим пікселям тьмяніти або повністю вимикатися, коли вони не використовуються. Ця функція набагато корисніша для заряду акумулятора, ніж традиційні IPS з одним великим підсвічуванням. Переключивши телефон на темну тему, ці пікселі будуть тьмянішими набагато частіше, що заощадить трохи заряду акумулятора. 

Цю функцію можна увімкнути у Налаштування > Дисплей > Обрати темний режим. 

Видалення невикористовуваних застосунків

Багато застосунків можуть бути встановлені лише тимчасово і залишаються невикористовуваними. Варто періодично перевіряти встановлені застосунки та видаляти ті, що не використовуються.

Це можна зробити через Налаштування > Програми > Потрібний застосунок > Видалити

Видаліть невикористовувані акаунти

Кожен акаунт синхронізується у фоновому режимі, що збільшує споживання батареї. Видаліть облікові записи, які більше не використовуєте.

Це можна зробити через Налаштування > Облікові записи та резервне копіювання > Керування обліковими записами

Моніторинг застосунків, що споживають багато енергії

Перегляд застосунків, які використовують найбільше енергії, є ключовим для визначення найбільш енерговитратних процесів. 

Це можна перевірити через Налаштування > Акумулятор > Використання батареї  > Потрібний застосунок > Обмеження фонового використання

Додаткові поради для економії заряду

  • 1. Скорочення часу блокування екрана: що довше екран залишається увімкненим, то більше енергії витрачається. Встановіть автоматичне блокування на мінімальний інтервал (15-30 секунд).
  • 2. Зниження яскравості: автоматичне або ручне зниження яскравості допоможе зменшити споживання енергії, особливо якщо використовуєте телефон на максимальній яскравості.
  • 3. Відключення функцій, що не використовуються: Bluetooth, локація та Wi-Fi варто відключати, коли вони не потрібні, оскільки кожна з цих функцій споживає заряд.
  • 4. Відключення звукових та вібраційних сповіщень: вібрація споживає більше енергії, ніж звук. Якщо це можливо, відключайте вібраційний режим для сповіщень.
  • 5. Авіарежим у зоні поганого покриття: коли пристрій намагається підключитися до слабкого сигналу, витрати енергії зростають. У зонах з низьким покриттям увімкніть авіарежим, що зменшить витрати заряду.
  • 6. Налаштування оновлення застосунків: застосунки мають звичку автоматично оновлюватися, коли нові версії стають доступними. Якщо ви часто знаходитесь поза зоною доступу до зарядки, обмежте оновлення застосунків на Wi-Fi або встановіть вручну у «Play Маркет».
  • 7. Залишіть тільки необхідні віджети, адже вони постійно у фоновому режимі використовують мобільні дані або Wi-Fi. 

Принцип роботи Li-Ion акумулятора

Літій-іонна батарея складається з двох камер: мідно-графітового анода та алюмінієво-літієвого катода.

Між ними є пористий роздільник (сепаратор), просочений електролітами, через який проходять іони літію під час заряджання та розряджання. Коли всі іони у негативному осередку анода, заряд повний, коли іони у позитивному катоді — заряд на нулі.

Розділювач з часом кристалізується, у батареї накопичуються продукти окислення анода і катода, все це заважає проходу іонів літію. Їх стає дедалі менше, і ємність акумулятора стає гіршою.

Поради для збереження життя батареї смартфону

  • Акумулятор шкідливо повністю розряджати та повністю заряджати, увімкніть оптимізацію заряду.
  • Головна причина зношування батареї — її перегрів, тому не тримай телефон під палким сонцем.
  • Варто використовувати оригінальні зарядні пристрої, адже це береже від перепадів напруги, смартфон не завжди сам може регулювати заряд.
  • Бездротові зарядки ще більше псують батарею, адже тримають телефон гарячим значно довше, що слабший адаптер живлення, то менше нагрівання.
  • Що більше телефон розряджається, то більше його треба заряджати, тому варто обмежити те, чим не користуєшся.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Північноатлантична рада НАТО засудила дії Росії й КНДР з розширення війни проти України

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!