ПолiтДумка

Як можна захистити холодильник під час вимкнення світла

13 июня
11:19 2024

З початку широкомасштабної війни енергосистема країни зазнала значних пошкоджень через численні ракетні обстріли. Внаслідок цього після березня в Україні почали застосовувати графіки погодинних відключень електроенергії. У цих умовах важливо знати, як правильно експлуатувати побутові прилади під час відключень світла, щоб уберегти їх від пошкоджень. Як захистити свій холодильник від перепадів електроенергії, розповідає «Наше Місто».

Перепади напруги під час вимкнення електроенергії можуть пошкодити холодильник, тому важливо вимикати його від мережі та почекати перед повторним увімкненням. Для захисту від перенапруги рекомендується використовувати стабілізатори напруги, які вирівнюють напругу та захищають побутову техніку. Щоб зберегти температуру в холодильнику під час відключення, слід перевірити стан ущільнювачів, мінімізувати відчинення дверцят та використовувати додаткові методи охолодження.

Поради від перепадів напруги

Насамперед важливо подбати про те, щоб холодильник не був підключений до розетки під час відключення та відновлення енергопостачання.

Коли електрика вимикається, краще витягти вилку з розетки. Також не слід включати техніку відразу після відновлення електропостачання, оскільки можливі стрибки напруги. Рекомендується зачекати 5-10 хвилин.

Для захисту побутової техніки від стрибків напруги можна використовувати стабілізатори напруги. Їх потрібно встановити в розетку та підключити техніку через них.

Стабілізатор вирівнює напругу, забезпечуючи безперебійне електропостачання техніки. Коли електрика знову з’явиться, стабілізатор самостійно витримає кілька хвилин, а потім увімкне техніку.

Як зберегти температуру в холодильнику

Збереження температури

  • Навіть після відключення електрики холодильник зберігатиме холод протягом деякого часу. Щоб запобігти витоку прохолоди, регулярно перевіряйте стан ущільнювачів і замініть їх, якщо це необхідно.
  • У спекотні літні дні уникайте відкривання вікон у піковий годинник (день), щоб зберегти прохолоду в приміщенні.
  • Мінімізуйте відчинення дверцят: відкривайте холодильник якомога рідше і на короткий час, щоб холодне повітря не виходило.
  • Заповніть холодильник: чим щільніше заповнений, тим краще він тримає холод. Використовуйте заморожені пляшки з водою або інші продукти, щоб заповнити вільний простір.

Додаткове охолодження

  • Акумулятори холоду: використовуйте спеціальні акумулятори холоду, заповнені сольовим розчином, щоб підтримувати низьку температуру.
  • Сухий лід: Якщо у вас є доступ до сухого льоду, помістіть його в холодильник. Він випаровуватиметься, поглинаючи тепло і підтримуючи холод.
  • Заморожені продукти: заморозьте пластикові пляшки з водою (не догори!) та покладіть їх у холодильник. Коли крига почне танути, замініть пляшки на нові.
  • Сіль: додайте трохи солі у воду у пляшках, щоб вона танула повільніше.

Правильне заповнення холодильника

Не загороджуйте вентиляційні отвори: дайте повітрю вільно циркулювати всередині холодильника, щоб він працював максимально ефективно.

Розставляйте посуд з розумом: не ставте посуд впритул один до одного, залишайте між ними вільний простір. Це забезпечить кращу циркуляцію повітря та допоможе зберегти продукти свіжими довше.

Уникайте гарячих страв

Гарячі або теплі страви, поставлені в холодильник швидко підвищують температуру всередині нього. Це може призвести до перевантаження компресора та інших компонентів холодильника, що може скоротити його термін служби.

Источник: itechua.com


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В матче за Суперкубок Германии протестируют «умный» мяч

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!