ПолiтДумка

Як обирають військовий фах мобілізованим до Збройних сил України: роз’яснення

08 августа
14:55 2022

Мобілізованим до лав Збройних сил України обирають військовий фах, опираючись на їх вік, досвід та вміння. Деякі цивільні спеціальності споріднені із військовими, тому частина новобранців продовжує займатися улюбленою справою. Про це розповів в інтерв’ю hromadske начальник Дарницького територіального центру комплектування полковник Руслан Тригуб.

Однак є також багато професій, які не споріднені з військовою спеціальністю, тож певний відсоток людей іде не за професією і їх відправляють навчатися на стрільця. Це найпоширеніша спеціальність у бойовій частині.

«Бо всіх насамперед навчають на стрільця. Зброя солдата – автомат, він мусить володіти цією зброєю та вміти стріляти з неї. А потім, уже під час служби, перенавчається на інші спеціальності», – наголосив полковник.

Водночас, якщо мобілізований не служив і має цивільну професію, то його бажання враховується: чи він хоче стати танкістом, артилеристом, чи ще кимось.

«Якщо він не знає чи вагається, куди піти, але має цивільну спеціальність, яка споріднена з військовою, то ми це теж беремо до уваги. Наприклад, людина вже 20 років працює механіком на СТО: це добре, тому що в ЗСУ дуже багато автомобілів і вони ламаються частіше в польових умовах. Тому ця людина може піти тим самим механіком у ремонтний батальйон. Або ж людина працює кухарем в ресторані – тоді ми відправляємо її кухарем у військову частину», – пояснив Тригуб.

«Навіщо навчати людину кухарству, якщо є хтось, хто може продовжувати своє улюблене заняття і готувати їжу для побратимів? Тому, звісно, після вивчення особистих даних військовозобов’язаних ми вирішуємо, куди саме їх направляти», – зазначив начальник ТЦК.

Источник: sud.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

Японія запровадила санкції проти 81 фізособи та дев’яти організацій з рф

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY