як подружжя айтівців вирощує овочі на Хмельниччині
Під час Covid-19 подружжя Мельників закрили офіс у Києві та переїхали до села Чорнокозинці, що на Хмельниччині. І вже як три роки професійно займаються тепличною справою, використовуючи різні технології для ведення бізнесу.
На чотирьох з половиною гектарах у тепличних комплексах айтівці Микола та Каріна вирощують перець, помідори, огірки, кавуни тощо. Завдяки технологіям, обсяг роботи, який потребує понад 100 людей, виконують у двічі менше робітників.
Кабінет аграрія, за сумісництвом айтівця — Миколи Мельника обладнаний технікою, яка допомагає контролювати роботу теплиць. Звідти він може керувати, зокрема поливом рослин, пише «Суспільне».
Виробіток працівнику рахують за Face ID — кожен перед роботою сканує обличчя.
Микола Мельник планує максимально комп’ютеризувати роботу підприємства: «В нас є комп’ютер, який керує котлами, вмикає й вимикає насоси».
Такі процеси, розповів, дозволять залучати менше працівників. Зараз їх тут 50, а без автоматики такі площі мали б доглядати понад 100 людей.
Торік фермери через відключення світла втратили врожай томатів. Щоб такому запобігти, встановили сонячну електростанцію: «Минулого року ми почали монтувати панелі й наразі в нас вже виробляється до 200 кіловатів, із запасом, щоб воно і взимку і влітку працювало».
Источник: dev.ua