Як у домашніх умовах визначити кислотність шлунку: простий тест
Порушення кислотності шлункового соку провокує цілий ряд захворювань. Коли вона підвищена, то руйнує слизову оболонку й може спричинити розвиток гастриту. Якщо понижена — їжа погано перетравлюється, через що людина мучиться від болю й важкості у шлунку.
Рівень кислотності легко визначити вдома за допомогою простого тесту.
Як це можна зробити, розповіли на сторінці в Instagram.
Чому важливо знати, яка кислотність шлункового соку
Низька концентрація соляної кислоти є причиною багатьох проблем зі здоров’ям і є однією з основних причин хронічних захворювань.
«Соляна кислота розщеплює та готує до подальших біохімічних реакцій мікро- та макроелементи для їх подальшого засвоєння організмом. Якщо цей процес не відбувається якісно, то це впливає на роботу всіх систем організму, а особливо на ШКТ та імунну систему», — йдеться у повідомлення.
Крім того, соляна кислота вбиває більшість бактерій, грибків та яйця глистів. Її недостатність призводить до дисбактеріозу в кишечнику та формує патогенну флору, яка сприяє життєдіяльності та розвитку паразитів.
Як провести тестування:
- Змішайте 1/4 чайної ложки харчової соди у склянці (200 мл) води кімнатної температури
- Випийте розчин
- Зафіксуйте секундоміром, скільки часу пройде до появи відрижки.
Результати:
- 1 — 2 хв: нормальний рівень соляної кислоти
- 2 — 3 хв: нормальний або трохи низький рівень соляної кислоти
- 3 — 5 хв: низький рівень соляної кислоти
- 5 хв або більше: соляна кислота не виробляється
Якщо протягом 5 хвилин у вас не було відрижки, ваш тест завершено.
Виконуйте цей тест протягом трьох днів поспіль, підсумуйте результат і розділіть на 3, це буде більш точним показником кислотності вашого шлунка.
Зверніть увагу, що рання відрижка може бути пов’язана з хронічним зневодненням або заковтуванням повітря при питті розчину.
«Якщо у вас за результатами тесту є відхилення від норми, вам варто почати оптимізувати роботу травної системи за допомогою дієти, здорових звичок та способу життя. Це значно покращить ваше здоров’я, енергію та загальне самопочуття», — пояснюють експерти.
Источник: rbc.ua