ПолiтДумка

які продукти не варто споживати на ніч

08 сентября
12:51 2022

Вам знайоме це відчуття – наче і проблем нових не додалось, і вечір був спокійний, і вечеря смачна, а сон ніяк не йде. Жодні методи типу рахування овець, медитацій і провітрювання кімнати не допомагають, і ви безцільно вовтузитесь у ліжку.

Ніде правди діти – продукти з насиченими жирами дуже смачні. Це і червоне м’ясо, і сири, і кондитерські вироби, і все, що містить пальмову та кокосову олії. Але є одне «але» – якщо наїстись такої їжі на ніч, тим більше, якщо при цьому вечеря буде бідною на клітковину і багатою на білки (наприклад, те ж м’ясо), проблеми зі сном вам майже гарантовані, бо організму буде непросто впоратись із травленням такої смакоти. Готуйтесь часто прокидатись, а потім куняти весь наступний день.

Замінити в другій половині дня каву на какао або чай із шоколадкою може здаватись доброю ідеєю для тих, хто має проблеми зі сном. Поки ви не дізнаєтесь, що у 100 грамах шоколаду міститься майже 45 міліграмів кофеїну. А це приблизно як у маленькій чашці еспресо або у половині чашки капучино. Така от неприємна несподіванка.

Як показали дослідження, солодощі на ніч – хоч вишуканий десерт, хоч звичайна цукерка – здатні відчутно скоротити фазу повільного сну, необхідну для глибокого відпочинку та відновлення організму. Також споживання солодкого та інших «швидких» вуглеводів заважають нормальному засинанню і можуть спричиняти нічні напади голоду. А це вже не тільки безсоння, але і ризик набрати зайву вагу.

Чарчина чи келих вина на ніч – один з улюблених народних снодійних засобів. Алкоголь і справді допомагає швидше заснути. А от далі починаються проблеми. Заспокійливий ефект за кілька годин зникає і починається порушення сну. Недарма кажуть, що сон у п’янички міцний, але нетривалий. До того ж дослідження вказують, що снодійний ефект від алкоголю в принципі починає притуплятися після трьох підряд вечорів його вживання.

Страви, які мають виражений гострий, солоний чи кислий смак, сильно навантажують травну систему. Томатний соус, пекучий перець, соління, мариновані делікатеси на кшталт оливок і навіть молочні продукти, спожиті на ніч, можуть спровокувати печію, яка не дасть вам виспатись.

Поглянувши на цей перелік, можна подумати, що чи не найліпший вихід – це взагалі не вечеряти. Але ж ні. Відчуття голоду так само заважає спати, як переповнений шлунок чи печія. І, знову ж таки, він може привести вас серед ночі до холодильника, що так собі рішення проблеми.

Тому дієтологи радять усе ж не пропускати вечірній прийом їжі, але обирати здорові та легкі для травлення продукти. В ідеалі – щось багате на клітковину, тобто овочі чи фрукти. Вони не перевантажують травну систему і не заважають здоровому сну. Якщо ж перегляд способу харчування не допомагає вам заснути ввечері, тоді не зволікайте з візитом до лікаря, безсоння – далеко не безневинне порушення.

Источник: med.oboz.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Директор НАБУ після звільнення Углави визначається з кандидатурою свого першого заступника

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!