Японія на порозі революції у сфері сонячної енергетики
Японія здійснює прорив у сфері сонячної енергетики, відмовляючись від традиційних сонячних панелей на користь інноваційних перовскітних батарей. Компанія Canon представила новий матеріал, який може забезпечити до 30 років безперебійного постачання енергії, повідомляє видання Ecoticias.
Перовскітні сонячні панелі є відносно новим класом фотоелементів, які мають потенціал для значного підвищення ефективності виробництва енергії. Основним компонентом таких панелей є тонкий шар гібридного матеріалу – йодиду свинцю метиламонію. Вони вже стали серйозним конкурентом кремнієвим фотоелементам, завдяки своїй низькій вартості та високій ефективності.
Проте одним з основних недоліків перовскітних панелей було їхнє обмежене довголіття, яке знижувалось через вплив вологи та тепла. Ця проблема значною мірою стримувала широке впровадження технології на ринку.
Революційне рішення від Canon
Компанія Canon розробила захисне покриття, яке здатне подвоїти термін служби перовскітних панелей. Це напівпровідниковий матеріал, товщина якого становить від 100 до 200 нанометрів. Він забезпечує надійний захист чутливого шару перовскіту від негативного впливу зовнішніх чинників, таких як волога та тепло, що дозволяє значно продовжити термін експлуатації панелей – до 20-30 років.
Новий матеріал від Canon не тільки підвищує довговічність панелей, але й допомагає скоротити витрати на їхнє технічне обслуговування. При цьому ефективність фотоелементів не знижується, а використання захисного покриття збільшує безпеку під час їхньої експлуатації.
Уже цього року Canon планує надати зразки свого захисного матеріалу на заводи, які займаються виробництвом перовскітних панелей. Масове виробництво планується розпочати у 2025 році. Очікується, що потужність перовскітних сонячних елементів досягне 38,3 ГВт до 2024 року, а до 2050 року вона може перевищити 84,2 ГВт, що значно перевищує поточну потужність традиційних сонячних панелей.
Источник: 360ua.news