Японія запустить перший у світі дерев’яний супутник
Японські вчені створили екологічно чистий зонд LignoSat. Крихітний супутник, зроблений з деревини, може вирушити на орбіту цього літа.
Зонд LignoSat побудований із деревини магнолії. Вчені під час експериментів на МКС з’ясували, що саме це дерево особливо стабільне та стійке до розтріскування, пише The Guardian.
Дерев’яний супутник створили дослідники з Кіотського університету та лісозаготівельної компанії Sumitomo Forestry. Таким чином вони перевіряють ідею використання матеріалів, що біорозкладаються. Деревина може бути екологічно чистою альтернативою металам, з яких зараз будують усі супутники.
За оцінками фахівців, зараз щороку запускатиметься понад 2000 космічних апаратів. Алюміній, який вони виділятимуть, згоряючи при вході в атмосферу, може невдовзі створити серйозні екологічні проблеми. З дерев’яними супутниками їх можна уникнути.
Остаточне рішення про ракету-носія ще не прийнято: вибір звузився до польоту цього літа на кораблі постачання Orbital Sciences Cygnus до МКС або аналогічної місії SpaceX Dragon трохи пізніше цього року.