Японський зонд Місяця відновив роботу після того, як приземлився догори ногами дев’ять днів тому
Японський «Розумний посадковий модуль для дослідження Місяця» (SLIM) був відроджений більше ніж через тиждень після того, як у зонда закінчилася електрика після його проблемного приземлення на Місяць 20 січня, залишивши його догори дном, а його сонячні батареї спрямовані в неправильному напрямку. У понеділок Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) оголосило , що зв’язок із космічним кораблем SLIM було відновлено, і операції з пошуку підказок про походження Місяця відновилися.
JAXA передбачила, що зміна напрямку сонячного світла може дозволити акумулятору зонда заряджатися від його незручно нахилених сонячних панелей. Незрозуміло, як довго триватиме ця потужність — агентство раніше заявляло, що SLIM не був розроблений для того, щоб пережити місячну ніч, яка відбудеться наступного разу в четвер.
Зображення місячної поверхні , зроблені багатодіапазонною спектральною камерою SLIM до того, як було відключено живлення космічного корабля, були опубліковані 25 січня. Сьогодні JAXA опублікувала ще одне зображення скельного утворення «іграшкового пуделя», сфотографоване SLIM.
У той час як місія зіткнулася з деякими проблемами з місцем посадки після того, як один із головних двигунів космічного корабля SLIM відмовив, спричинивши його перекидання, успішна м’яка посадка робить Японію п’ятою країною, яка посадила космічний корабель на Місяць, поряд із США, Китаєм, Індією , і колишнього Радянського Союзу, повідомляє Reuters .
Зображення незручного положення посадкового модуля було сфотографовано LEV-2, маленьким роботом-трансформером «розміром з бейсбольний м’яч», який катапультувався під час посадки разом із «стрибаючим» місяцеходом LEV-1. І незважаючи на падіння, сама місія SLIM була визнана JAXA успішною після приземлення в межах «безпрецедентних» 180 футів від своєї цілі — демонстрація технології «точкового» приземлення на основі бачення, яка, як сподівається космічне агентство, може стати цінним інструментом у просуванні Дослідження Місяця.