ПолiтДумка

Євросоюз прийняв перший у світі закон про ШІ

14 марта
03:04 2024

У середу законодавці Євросоюзу схвалили закон про штучний інтелект, ухвалений 27 країнами блоку. Правила остаточно набудуть чинності навесні 2027 року, проте їхня частина буде застосовуватися вже восени цього року. Це перший у світі подібний закон, ухвалений державами.

Автори закону припускають, що інші країни зможуть скористатися їхнім досвідом для регулювання технологій, що швидко розвиваються.

«Закон про штучний інтелект підштовхнув майбутнє ШІ у напрямку, орієнтованому на людину, у напрямку, де люди контролюють технологію, і де вона – технологія – допомагає нам використовувати нові відкриття, економічне зростання, суспільний прогрес та розкривати людський потенціал», – сказав перед голосуванням Драгош Тудораке, румунський законодавець, який є співавтором законопроекту.

Він був внесений на розгляд до Європарламенту у квітні 2021 року, а робота над ним велася з 2018 року.

Протягом півроку країни ЄС мають ввести в дію заборону на певні технології, які дозволяють компаніям маніпулювати думкою та рішеннями користувача, у тому числі через його вік, стан здоров’я чи економічну ситуацію.

Також заборонені продукти, в яких користувачів категоризують відповідно до їхньої біометрії, та продукти, які заявляють про можливість передбачати поведінку людей, зокрема ймовірність скоєння ними злочинів, виходячи з їхнього «профайлінгу» – тобто комп’ютерної моделі поведінки, заснованої на їхній минулій поведінці та інших характеристиках. Таким чином, фактично, закон забороняє «соціальний рейтинг» громадян.

Для правоохоронних органів будуть зроблені виключення.

Протягом першого півроку мають бути заборонені системи, які використовують розпізнавання облич, які були створені за допомогою масового скрейпінгу фотографій людей в Інтернеті або даних камер спостереження. До заборонених також потрапили технології, що дозволяють розпізнавати емоції людей – проте тільки в громадських місцях. Наприклад, розпізнавання емоцій для медичних цілей чи з міркувань безпеки залишається дозволеним.

Якщо компанії, зареєстровані в ЄС, будуть викриті у порушенні закону, їм загрожує штраф до 35 млн євро або 7% глобального річного обороту.

Створені штучним інтелектом підроблені зображення, відео чи аудіо існуючих людей, місць чи подій мають бути позначені як штучно створені. Масштабні моделі, до яких відносяться GPT4 від OpenAI і Gemini від Google, перевірятимуть на упередженість та повагу до основних прав людини.

Компанії, що надають такі системи, повинні будуть оцінювати та знижувати ризики, повідомляти про будь-які серйозні інциденти, такі як збої в роботі, які спричинили чиюсь смерть або серйозну шкоду здоров’ю чи майну, вживати заходів кібербезпеки, а також розкривати інформацію про те, скільки енергії споживають їх моделі.

Источник: mind.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Акумулятор CO2 забезпечить енергією 18 000 будинків протягом 10 годин на одній зарядці

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!