Зеленський підтримує створення Пантеону Героїв України
Президент Володимир Зеленський підтримав створення Національного Пантеону Героїв України.
Про це йдеться у відповіді Зеленського на петицію. Відповідь опублікували на сайті Офісу президента 28 квітня.
Авторка петиції — військова ЗСУ, керівниця медичної служби «УЛЬФ» і дівчина загиблого Дмитра Коцюбайла («Да Вінчі») Аліна Михайлова. Вона запропонувала створити Національний Пантеон Героїв України на території парку Аскольдова Могила в Києві.
Вона запропонувала, щоб у пантеоні проводили почесні поховання та встановлювали пам’ятні об’єкти. Військова також запропонувала перепоховати на Аскольдовій могилі Степана Бандеру, Євгена Коновальця, Симона Петлюру та інших видатних українських діячів.
Зеленський відповів, що вважає пропозиції в петиції «актуальними в контексті збереження історичної пам’яті народу». Він зазначив, що центральні та місцеві органи виконавчої влади вже працюють над створенням меморіального комплексу.
«Зокрема, утворено Організаційний комітет із підготовки та проведення заходів зі створення меморіалу українських героїв та затверджено його персональний склад», — йдеться у відповіді президента.
Крім того, Мінкульт та Українських інститут національної пам’яті та інші органи створюють проєкт концепції меморіалу українських героїв.
Петицію Аліни Михайлової Зеленський направив до прем’єр-міністра. Він просить Шмигаля доручити центральним органам виконавчої влади разом із Київської міською військовою адміністрацією опрацювати пропозиції з петиції та поінформувати авторку про результати.
Михайлова також опублікувала відповідь Мінкульту на її звернення про пантеон. Там зазначили, що для вшанування пам’яті українських захисників створюють Національне військове меморіальне кладовище в Биківні.
Крім того, в Мінкульті відповіли, що Аскольдова могила — це буферна зона Києво-Печерської лаври, що є об’єктом всесвітньої спадщини. Тому там заборонено проводити нові будівництва.
Не підтримали в міністерстві й ідею того, що пантеон має вшановувати видатних українських діячів, бо меморіальний комплекс має бути «місцем пам’яті, що возвеличує не конкретні особистості, а людські чесноти: свободу, гідність, жертовність».