ПолiтДумка

Журналістку у Монголії засудили до майже п’яти років за ґратами

21 июля
01:18 2024

19 липня Монгольський суд на закритому засіданні визнав журналістку Унурцецег Наран винною у поширенні неправдивої інформації, ухиленні від сплати податків, відмиванні грошей, розголошенні особистих таємниць і незаконному отриманні державної таємниці. Унурцецег, яка заперечує провину, була засуджена до чотирьох років і дев’яти місяців ув’язнення.

Про це пише Детектор Медіа з посиланням на Голос Америки.

Унурцецег є головною редакторкою новинного сайту Zarig. Вона вперше була заарештована у грудні 2023 року за звинуваченнями в поширенні неправдивої інформації та неповазі до суду. Пізніше були висунуті серйозніші звинувачення, але в лютому її відпустили під домашній арешт.

Унурцецег матиме можливість оскаржити вирок.

Журналіст-фрілансер зі столиці Монголії Улан-Батора Ананд Тумуртогоо розповів, що засудження викликало тривогу серед деяких репортерів країни.

«Це темний день у медіа-секторі Монголії. Це викликало жахливий ефект серед монгольських ЗМІ. Якщо ви підете проти людей, які мають владу, ви можете зіткнутися з такими наслідками», — сказав Ананд, який працював у новинних виданнях, зокрема Foreign Policy, ProPublica та VOA Mandarin Service.

Унурцецег добре відома в Монголії своїм критичним висвітленням. В одному зі своїх найвідоміших розслідувань журналістка допитувала компанії, які не виплатили кредити Банку розвитку Монголії. Вона також розкрила сексуальне насильство в буддійській школі-інтернаті та викрила насильство в армії.

Юрист продемократичної монгольської групи Globe International Center Галбаатар Лхагвасурен сказав, що справа Унурцецег показує: два порушення кримінального кодексу Монголії — поширення неправдивої інформації та незаконне отримання державної таємниці — мають бути скасовані.

«Ці положення загрожують необґрунтованим обмеженням журналістських розслідувань і свободи вираження поглядів», — сказав Галбаатар.

Він також додав, що ця подія свідчить про реальний ризик того, що журналісти будуть засуджені знову і знову, якщо положення Кримінального кодексу, характеризовані необґрунтованими обмеженнями професійної діяльності журналістів і придушенням критичних голосів, залишаться в силі. У результаті журналісти мають страх і самоцензуру.

Раніше Унурцецег стикалася із судовими погрозами, пов’язаними з її роботою. Згідно з даними Міжнародної федерації журналістів, у 2019 році вона зіткнулася з 12 скаргами про наклеп і чотирма – у 2020 році, і всі вони подані політиками, згаданими в її звітах.

Згідно з даними груп із захисту свободи преси, справи про наклеп часто використовують для помсти журналістам у Монголії.

Засудження Унурцецег відбулося через два місяці після висунення звинувачення іншому монгольському журналісту.

На початку травня головного редактора монгольського сайту новин Tac.mn ненадовго затримали, а потім звинуватили у «погрозі поширення інформації, яка може завдати серйозної шкоди» віцепрем’єрміністру Монголії.

Монголія посідає 109 місце зі 180 у Всесвітньому індексі свободи преси RSF, де перше місце показує найкраще медіасередовище. В аналізі Монголії «Репортери без кордонів» зазначають, що країна «загалом поважає принципи» вільної преси, але її «недоліки в законах про наклеп сприяють довільним судовим позовам проти журналістів».

Источник: zakordon.rayon.in.ua


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Роберто Мартинес: С Хорватией нереально доминировать все 90 минут

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!