• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Знахідки астероїдів із частинок космічного пилу можуть врятувати Землю

27 января
18:00 2023

Дослідження довговічності та віку стародавнього астероїда, створеного з кам’янистих уламків і пилу під керівництвом Університету Кертіна, виявило значні знахідки, які могли б сприяти порятунку планети, якщо якийсь коли-небудь помчить до Землі. Міжнародна група вивчила три крихітні частинки пилу, зібрані з поверхні стародавнього 500-метрового (1600 футів) астероїда Ітокава, повернутого на Землю зондом Японського космічного агентства «Хаябуса-1».

Результати дослідження показали, що астероїд Ітокава, який знаходиться на відстані 2 мільйонів кілометрів від Землі та розміром приблизно з Сіднейський міст Харбор, важко знищити та стійкий до зіткнень. Провідний автор, професор Фред Журдан, директор Західноавстралійського ізотопного заводу аргону, що входить до складу Центру Джона де Летера та Школи наук про Землю та планети в Кертіні, сказав, що команда також виявила, що Ітокава майже така ж стара, як сама Сонячна система.

«На відміну від монолітних астероїдів, Ітокава — це не окремий шматок каменю, а належить до сімейства щебеню, що означає, що він повністю складається з пухких валунів і скель, причому майже половина — порожній простір», — сказав професор Журден.

«Час виживання монолітних астероїдів розміром з Ітокаву, за прогнозами, становить лише кілька сотень тисяч років у поясі астероїдів.

«Величезний удар, який зруйнував монолітний батьківський астероїд Ітокави та сформував Ітокаву, стався щонайменше 4,2 мільярда років тому. Такий дивовижно довгий час виживання для астероїда розміром з Ітокаву пояснюється амортизуючою природою уламкового матеріалу.

«Коротше кажучи, ми виявили, що Ітокава схожа на гігантську космічну подушку, яку дуже важко знищити».

Команда під керівництвом Кертіна використала два взаємодоповнюючі методи для аналізу трьох частинок пилу. Перший називається дифракцією зворотного розсіювання електронів і може вимірювати, чи скеля зазнала удару будь-яким метеоритом. Другий метод — аргоно-аргонове датування — використовується для визначення дати зіткнення астероїдів.

Співавтор, доцент Нік Тіммс, також зі Школи Землі та планетарних наук Кертіна, сказав, що довговічність уламкових астероїдів була раніше невідома, що ставить під загрозу здатність розробляти оборонні стратегії у випадку, якщо один летить до Землі.

«Ми вирішили відповісти, чи стійкі астероїди до ударів, чи вони розбиваються від найменшого удару», — сказав доцент Тіммс.

«Тепер, коли ми виявили, що вони можуть виживати в Сонячній системі протягом майже всієї її історії, їх повинно бути більше в поясі астероїдів, ніж вважалося раніше, тому є більше шансів, що якщо великий астероїд мчить до Землі, він буде купа щебеню.

«Хороша новина полягає в тому, що ми також можемо використовувати цю інформацію в наших інтересах — якщо астероїд буде виявлено надто пізно для кінетичного поштовху, ми потенційно можемо використати більш агресивний підхід, наприклад, використати для штовхання ударну хвилю ядерного вибуху поблизу. уламковий астероїд відхилився від курсу, не знищивши його».

Источник: portaltele.com.ua

Share

Статьи по теме

Последние новости

На кордоні з росією має бути міцний мур – посол Німеччини

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY