ПолiтДумка

Аргентина першою з країн Латинської Америки дозволила не вказувати стать у паспортах

22 июля
06:33 2021

Президент Аргентини Альберто Фернандес у середу, 21 липня, підписав указ про видання ґендерно-нейтральних документів на посвідчення особи, відтак країна першою в регіоні дозволила не вказувати стать у документах.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на La Nacion.

Указ передбачає, що в графі «стать» національного документа на посвідчення особи відтепер можна буде вказувати не лише «M» чи «F» (тобто позначення чоловічої та жіночої статі відповідно), а й «Х».

Під час підписання указу Фернандес особисто видав перші три документи, де замість статі було вказано «Х».

Аргентина стала першою країною Латинської Америки, де було запроваджено подібну ініціативу. Її мета — гарантування права на гендерну ідентичність людей, які не сприймають себе як чоловіки чи жінки — тобто небінарних, інтерсекс- і трансгендерних людей.

В Аргентині раніше було закріплене визначення гендерної ідентичності як «внутрішнього та індивідуального досвіду гендеру так, як його відчуває кожна людина, що може збігатися чи не збігатися з визначеною при народженні статтю, включно з особистим досвідом тіла».

Як нагадує MercoPress, міністерство праці Аргентини раніше внесло зміни до положень, відповідно до яких згадку про стать прибрали з індивідуального номера соціального забезпечення (CUIL). Податкова служба країни заявила про наміри вдатися до аналогічного кроку найближчим часом.

Читайте також: Lufthansa оголосила про перехід на «гендерний нейтралітет»

Національний центр трансгендерної рівності США зауважує, що правильна гендерна ідентифікація в офіційних документах сприяє більшій захищеності транслюдей і покращує їхній доступ до соціальних послуг — наприклад працевлаштування чи отримання соцвиплат.

Низка країн, як-от Німеччина, Канада, Індія і США (але не всі штати, і подекуди правила можуть різнитися) визнають існування багатьох гендерних ідентичностей і дозволяють не вказувати в документах стать.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Renault Megane RS оказался самым быстрым заряженным хэтчбеком

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY