ПолiтДумка

Австралія скасувала ряд угод штату Вікторія про співпрацю з Китаєм

22 апреля
03:28 2021

Уряд Австралії визнав недійсними дві угоди між штатом Вікторія і КНР, укладені в рамках ініціативи «Один пояс — один шлях».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Sydney Morning Herald.

За словами глави МЗС Австралії Маріс Пейн, ці угоди не відповідають зовнішній політиці країни або суперечать її інтересам.

Крім того, як зазначається, Канберра скасувала дві угоди у сфері освіти, укладені між штатом Вікторія і Сирією в 1999 році, а також з Іраном у 2004 році.

Читайте також: Австралія й Нова Зеландія поновили вільне авіасполучення – вперше за рік

Як повідомлялося, у грудні 2020 року австралійський парламент схвалив закон, що наділяє центральний уряд правом вето щодо будь-якої угоди між представниками Австралії і іноземним урядом. Відповідно до закону, глава МЗС може блокувати угоди між іноземною державою і владою штатів Австралії, місцевим самоврядуванням та інститутами, якщо домовленості можна розцінити як негативні для австралійської зовнішньої політики або такі, що не відповідають їй.

Читайте також: Австралія випускатиме власні керовані ракети

У відносинах між Пекіном і Канберрою відзначається зростання напруженості. Зокрема, влітку минулого року австралійська влада закликала до незалежного розслідування причин спалаху коронавірусу COVID-19, а Китай запровадив загороджувальні мита на австралійський ячмінь і обмежив імпорт австралійської яловичини.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Mazda снимает с производства CX-3

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY