ПолiтДумка

Берлін отримав від Варшави дипломатичну ноту щодо воєнних репарацій

05 октября
16:39 2022

У МЗС ФРН отримали дипломатичну ноту від польських колег щодо виплати репарацій за збитки, завдані Польщі під час Другої світової війни.

Це підтвердив представник МЗС ФРН Крістофер Бургер на брифінгу в середу, передає кореспондент Укрінформу.

Відповідь на лист після його вивчення буде дана «передбаченими дипломатичними каналами», сказав Бургер.

Читайте також: Бербок під час візиту до Варшави обговорить допомогу Україні

Представниця федерального уряду ФРН Крістіне Гоффманн зі свого боку зазначила, що «в питанні репарацій є певні договори, які були підтверджені, зокрема, при вступі РП у ЄС. ФРН відчуває себе зобов’язаною щодо цих договорів. Але також ФРН відчуває свій обов’язок не забувати моральні наслідки нацистського правління». За словами Гоффманн, федеральний уряд «є дуже свідомим» того, що нацистська Німеччина в роки Другої світової війни завдала безмежних страждань полякам та вбила понад мільйон людей, особливо в Польщі, і що саме напад на Польщу став початком цього злочину. «Але не йдеться про те, щоби підвести якусь риску під історією, з погляду Німеччини, це неможливо», — сказала речниця і повторила,, що питання остаточно вирішено згідно з міжнародним правом.

Напередодні міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок під час зустрічі зі своїм польським колегою Збігневом Рау в Варшаві також чітко заявила, що Німеччина не виплачуватиме Польщі репарації за збитки, завдані у Другій світовій війні. «Німеччина дотримується своєї історичної відповідальності без «якщо» чи «але», але питання репарацій є юридично проясненим», — сказала вона.

Читайте також: Україна не проти переговорів з рф щодо контрибуцій і репарацій — Данілов

Своєю чергою, Рау висловив переконання, що «позиція німецького уряду щодо цього питання продовжить розвиватися в результаті діалогу». Польща прагне якнайшвидших переговорів з Німеччиною щодо репарацій і направила відповідну дипломатичну ноту до Берліна. Варшава оцінює збитки, завдані країні Другою світовою війною, в понад 1,3 трильйона євро.

Share

Статьи по теме

Последние новости

у Дніпрі чоловік продавав гуманітарну допомогу

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY