Берлін пропонує обговорити російські «вимоги» в Нормандському форматі
Берлін готовий обговорювати «список з вимогами щодо гарантій безпеки» Росії з партнерами, але вважає, що Нормандський формат також є доречною платформою для цього.
Про це заявили на брифінгу в понеділок урядові речники, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Представник федерального уряду Вольфганг Бюхнер назвав зрозумілим, що конфлікт між Україною і Росією може бути вирішеним виключно політичними засобами, а не воєнними, а незалежність, суверенітет і територіальна цілісність України не підлягають обговоренню.
«Тим важливіше, щоб Росія зробила наразі чесні та стійкі кроки до деескалації», — заявив Бюхнер, додавши, що поки що Росія робить кроки до ескалації. Він також зазначив, що запобігання подальшій ескалації відповідає інтересам Німеччини, адже ФРН «дуже би вітала, якби Росія повернулась до участі в Нормандському форматі, в якому можна обговорювати всі питання», в тому числі російські пропозиції. Речник додав, що Німеччина, а також Франція готові знову працювати в Нормандському форматі та «дуже сподіваються і хотіли би досягти в ньому добрих результатів», політичного рішення ситуації на сході України та на її кордонах.
Речниця МЗС Андреа Зассе зі свого боку зазначила, що зміст пропозицій, які висунула Росія минулого тижня, а МЗС РФ оприлюднило, є зрозумілим.
«Позиція федерального уряду полягає в тому, щоб зараз ці пропозиції обговорювати в установлених переговорних форматах, а також з партнерами по НАТО та ЄС, самі по собі вони не можуть підмінити дискусії між партнерами та, власне, з Росією», — сказала вона. Йдеться наразі про те, аби знову уможливити ці переговори та відновити діалог з Росією, після чого почати обговорювати змістовні питання, уточнила дипломат.
Зассе не стала коментувати заяву голів оборонних відомств ФРН і Литви про неприйнятність російських вимог, але підкреслила, що під час переговорів Захід триматиметься своїх принципів, до яких належить, зокрема, неподільність і безпека всіх членів НАТО, «що означає, що є питання, які альянс може прийняти, і є такі, які є неприйнятними».
Як повідомлялось, у неділю міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт на брифінгу в Руклі заявила, що з Москвою говорити правильно та потрібно, що партнери будуть обговорювати пропозиції, які висунула нещодавно Росія, але підкреслила, що «не може бути так, щоб Росія диктувала партнерам по НАТО, як їм поводитись».
Нагадаємо, МЗС РФ передало список з 8 пунктів із вимогами до США. Серед них – заборона на вступ до НАТО для України. Окрім цього, РФ вимагає припинити постачання зброї Україні та вивести контингент військових радників та інструкторів, унеможливити участь військових НАТО у навчаннях на українській території тощо.