ПолiтДумка

Блінкен бідкається, що Штати відстають від Китаю у питанні внутрішніх інвестицій

09 августа
23:34 2021

Державний секретар США Ентоні Блінкен вважає, що США мають більше інвестувати у розвиток інновацій і технологій.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це він заявив в Університеті Мериленду, виголошуючи промову про «внутрішнє оновлення як пріоритет зовнішньої політики». 

«Ми відстаємо там, де колись були першими у світі, і наші суперники повільно, але вірно наближаються до нас, у деяких сферах вони вже випереджають нас», — зазначив Блінкен.

За його словами в разі зменшення конкурентоспроможні у конкурентному світі «постраждає вага нашої дипломатії та наша здатність просувати інтереси й цінності американського народу». У такому разі демократичній моделі та способу життя буде складніше протистояти жорстокому викликові з боку авторитарних урядів.

«Інвестиції в наше внутрішнє оновлення зроблять наше майбутнє більш безпечним, більш процвітаючим, більш вільним», — додав він.

Читайте також: Кулеба розповів, про що Зеленський говоритиме з Байденом

За його словами, державні інвестиції у розвиток впали більш як на 40 %. США досі значною мірою покладаються на «колишні досягнення», школи, дороги та інновації.

Водночас Блінкен зазначив, що Китай щороку витрачає на інфраструктуру утричі більше, ніж США. Сьогодні Сполучені Штати займають 13-е місце у світі «за якістю нашої інфраструктури», і «якщо ми найближчим часом не зробимо великих інвестицій, то нас випередять не тільки 12 країн», додав він.

За інвестиціями в інновації США посідають дев’яте місце у світі, тоді як Китай піднявся з восьмого на друге місце.

Читайте також: Прямі іноземні інвестиції в Україну за І півріччя зросли на $2,7 мільярда — Данилишин

За словами Блінкена, США нарощуватимуть внутрішні інвестиції. «Наші друзі по всьому світу також сподіваються, що ми зробимо це. Вони дуже хочуть, щоб ми досягли успіху, бо знають, що, коли ми будемо сильними, вони теж виграють від цього», — сказав він.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Переговори Байдена і Путіна є лише першим кроком до деескалації – посол України

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY