Боррель: ЄС має більше витрачати на оборону та спільно закуповувати зброю
Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель переконаний, що Європейський Союз має взяти на себе більше відповідальності за власну безпеку, посилити партнерство з НАТО, витрачати більше коштів на оборону й спільно закуповувати зброю.
Як передає Укрінформ, про це він написав у блозі, розміщеному на офіційній сторінці дипломатичної служби ЄС.
«Війна росії проти України радикально змінює геополітичний ландшафт і ставить під загрозу нашу безпеку, — зазначив він. — У цих нових умовах порядок денний ЄС у галузі безпеки і оборони ніколи не була настільки актуальним, як сьогодні. Нам потрібно, щоб держави-члени виконували всі свої обов’язки як у рамках ЄС, так і в рамках НАТО».
За словами Борреля, необхідно вивести стратегічне партнерство з НАТО на новий рівень і «показати, як ЄС може взяти на себе велику відповідальність за власну безпеку».
Євросоюзові потрібно більше сил, які швидко розгортаються і взаємодіють між собою, готових протистояти всьому спектрові загроз і ризиків, зазначив він. Це означає, що європейці повинні витрачати більше на оборону, і передусім витрачати ефективніше, тобто спільно.
Одним з актуальних прикладів є поповнення запасів, які зменшилися через поставки військової техніки в Україну, зазначив він.
«Спільне придбання можливостей не тільки служить порядку денному ЄС в галузі безпеки та оборони, й необхідно союзникам з НАТО для захисту Європи від загроз з боку росії», — додав він.
Також важливою є «необхідність продемонструвати нашу готовність використовувати» оборонні можливості, вважає Боррель.
Він також підкреслив важливість засвоєння уроків щодо зовнішніх загроз.
«Швидкість, із якою змінюється світ, часто перевищує наші можливості впоратися з цим, — зазначив європейський дипломат. — Нам потрібно стати більш гнучкими й мати потужний потенціал для використання засвоєних уроків, у тому числі в галузі безпеки та оборони».
Загальний сенс зрозумілий, підсумував він: у небезпечному світі європейці повинні взяти на себе свою стратегічну відповідальність, як у ЄС, так і в НАТО, і створити відповідні засоби й гнучко їх використовувати.