• Главная страница
  • Связь с редакцией
  • Реклама

ПолiтДумка

Чехія одержала першу компенсацію від ЄС за передане Україні озброєння

26 января
03:09 2023

Чеська Республіка отримала першу компенсацію в розмірі 6,5 мільйонів євро з фонду Європейського Союзу за військову техніку, передану Україні.

Про це повідомляє міністерство оборони Чехії, передає Укрінформ.

«На рахунок міністерства оборони Чеської Республіки надійшов перший платіж у розмірі 6,5 мільйонів євро від Європейського Союзу як компенсація за доставлені Україні військові матеріали. Ці компенсації здійснюються через Європейський фонд миру (EPF), який слугує для фінансування пріоритетів ЄС у сфері оборони та безпеки. Подальші суми будуть виплачуватися Чеській Республіці поступово в наступні роки», — повідомили у відомстві.

При цьому підкреслюється, що допомога Україні була одним із пріоритетів міністерства оборони під час головування Чехії в Раді ЄС.

Читайте також: Чехія — про військову допомогу Україні: Захід має робити більше

«Підтримка України є нашим стратегічним інтересом, і ми хочемо продовжувати її у співпраці з нашими союзниками. Я ціную, що навіть ЄС не вагався і відразу після початку російської агресії залучив фінансові ресурси з Європейського інструменту миру для підтримки своїх членів, які допомагають Україні», – заявила міністр оборони Яна Чернохова.

Нагадаємо, EPF був створений для фінансування місій і операцій ЄС, а також для стабілізації країн-партнерів у європейському сусідстві. 28 лютого 2022 року Рада ЄС вирішила, що кошти з EPF також мають бути спрямовані на компенсацію тим країнам, які постачають Україні військову техніку, і виділила для цього перші 500 млн євро. Згодом було схвалено ще кілька пакетів фінансової підтримки від EPF, що довело загальну суму компенсації до 3,1 млрд євро.

У такий спосіб Європейський Союз вперше у своїй історії фінансово підтримує постачання зброї та боєприпасів.

Читайте також: Чехія не надаватиме Україні танки Leopard 2 — прем’єр Фіала

Військові матеріали, які Чеська Республіка надала Україні на початковому етапі війни (до березня 2022 року), будуть поступово відшкодовуватися у рамках першого пакета компенсацій від EPF до 2024 року. Розподіл інших затверджених пакетів обговорюється з EPF на постійній основі.

Наразі Чеська Республіка розраховує на відшкодування за поставки на суму приблизно 80 мільйонів євро, це має відбутися протягом 2023-2027 років.

Фінансова компенсація від EPF за матеріали, що постачаються в Україну, є важливою не лише тому, що вона мотивує європейські країни продовжувати підтримувати Україну — це також дозволяє їм поповнювати запаси армії та підтримувати необхідні військові можливості, зазначили в міноборони Чехії.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Tesla утримує нових клієнтів краще, ніж будь-яка інша марка

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY