Естонія відправляє до Польщі військових і дрони для відбиття «гібридної атаки» Мінська
Міністр оборони Естонії Калле Лаанет заявив, що вирішено відправити до Польщі сотню військовослужбовців для допомоги на східному кордоні країни у зв’язку з міграційною кризою, створеною режимом Лукашенка.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє національне телерадіомовлення ERR.
«Я підписав протокол засідання про прийняття рішення, зміст якого в тому, що ми відправимо до Польщі майже сто осіб», — сказав Лаанет на пресконференції.
За його словами, раніше Польща заявляла, що їй потрібна лише політична підтримка. Однак у понеділок увечері до Міністерства оборони надійшов запит із Варшави із проханням про надання практичної допомоги.
У групі, яка вирушить до Польщі, будуть військовослужбовці Збройних Сил та військові поліцейські. В обох групах будуть як діючі, та резервісти.
Лаанет підкреслив, що, відправляючи у відрядження, зокрема й резервістів, відомство показує «силу резервної армії». Він нагадав, що естонські резервісти раніше брали участь у закордонних місіях: хірурги-резервісти відвідали Афганістан, журналісти-резервісти побували в інших місцях.
Заступник командувача Сил оборони Естонії генерал-майор Вейко-Велло Пальм уточнив, що підготовлений підрозділ буде відправлено до Польщі вже цими вихідними, а основні частини мають прибути наступного тижня.
Палм також повідомив, що разом із командою військових відправлять безпілотники. За його словами, в Естонії достатньо дронів, щоб це не завдало шкоди для власної обороноздатності.
На якій ділянці кордону естонці допомагатимуть польським колегам, наразі невідомо.
Сама Естонія почала готуватися до гібридної атаки на кшталт тієї, яку зазнають на білоруському кордоні Польща, Литва та Латвія. У рамках цієї підготовки на кордоні з Росією буде встановлено 130 км огорожі з колючого дроту. У тому числі 40 км встановлюються резервістами в рамках навчань Okas 2021 (Шип 2021), які проходять 17-25 листопада.
Як повідомляв Укрінформ, міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску у рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон із Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути на кордон.
19 листопада Велика Британія заявила, що готова направити ще щонайменше сто своїх військових до Польщі, щоб допомогти подолати кризу мігрантів на кордоні з Білоруссю.
Фото: mil.ee