ПолiтДумка

Фон дер Ляєн: Євросоюз має дати потужну відповідь на гібридну атаку з Білорусі

22 октября
05:51 2021

Лідери країн ЄС мають дати потужну спільну відповідь на гібридну атаку, яку на кордонах Євросоюзу влаштував режим Білорусі.

Про це у Брюсселі перед початком дводенного саміту ЄС заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу. Відповідне відео оприлюднене на мультимедійному порталі ЄС.

«Те, що ми спостерігаємо на нашому кордоні з Білоруссю, ми розцінюємо як гібридну атаку з боку Білорусі. Життя жодної людини не має наражатися на ризик із політичних причин. Я сподіваюся, що Європейська рада сьогодні дасть потужну спільну відповідь на це. Така поведінка Білорусі має бути припинена», — сказала президент Єврокомісії.

Читайте також: У Польщі показали, як мігранти штурмують кордон за підтримки білоруських спецслужб

Як повідомляв Укрінформ, після запровадження проти Білорусі санкцій за захоплення пасажирського літака у травні цього року режим Лукашенка почав цілеспрямовано завозити до країни мігрантів (насамперед з Близького Сходу) та переправляти їх на кордон із Польщею, Литвою та Латвією. Такі дії білоруської влади спричинили міграційну кризу на зовнішніх кордонах ЄС та вже призвели до загибелі кількох людей. Ще десятки мігрантів опинилися у пастці на кордоні між Білоруссю і Євросоюзом.

Читайте також: Польща і Литва просять посилити євросанкції проти Білорусі за «гібридну атаку» на кордоні

Нагадаємо, сьогодні у Брюсселі розпочався дводенний саміт ЄС, який розгляне сплеск цін на енергоносії, питання торгівлі та посилення міжнародного впливу Євросоюзу, координацію боротьби з пандемією COVID-19, а також міграційний тиск на зовнішніх кордонах. Окрім того, лідери ЄС розглянуть підготовку самітів з країнами Азії та Східного партнерства.

Share

Статьи по теме

Последние новости

в Китае создано стекло, тверже алмаза

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY