ПолiтДумка

Французькі рибалки заблокували тунель під Ла-Маншем і порт Кале

27 ноября
13:55 2021

Французькі рибалки тимчасово заблокували залізничне сполучення порту Кале та тунель під Ла-Маншем, намагаючись порушити торгівельне сполучення між Великою Британією та континентом через суперечку щодо ліцензій на риболовлю у британських водах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що рибалки звели барикади з дерев’яних піддонів та запалили димові шашки на вїзді до тунелю під Ла-Маншем. Протестувальники заявили, що хочуть побачити прогрес у врегулюванні суперечки до 10 грудня.

«Якщо ми нікуди не прийдемо… повірте, у англійців не буде чарівного Різдва. Ми зіпсуємо вечірку», – сказав рибалка Жан Мішель Фурньє.

Велика Британія та ЄС домовилися створити систему ліцензування, щоб надати рибальським човнам доступ до своїх вод, але Франція стверджує, що їй не надано повний обсяг належних ліцензій. Натомість у Британї заявляють, що дозволи не видали тільки тим, хто не надав належної документації.

Речник прем’єр-міністра Британії Бориса Джонсона сказав, що позиція Лондона щодо видачі ліцензій на риболовлю не змінилася.

«Ми очікуємо від французької влади забезпечення вільного руху транспорту та торгівлі, щоб торгівля не була порушена», – заявили у британському уряді.

Минулого тижня Франція заявила, що досі чекає на видачу 150 ліцензій для риболовлі від Великої Британії.

Як повідомляв Укрінформ, Франція заарештувала один британський траулер та оштрафувала інший на тлі загострення суперечки щодо прав на риболовлю після Brexit.

Речник французького уряду Габріель Атталь заявив, що Париж може застосувати санкції щодо Британії, якщо Лондон не почне виконувати домовленості стосовно риболовецьких ліцензій.

Французьким рибалкам поки що не видали половини британських ліцензій, необхідних для риболовлі у британських водах.

У Лондоні заявили, що французькі човни не надали достатньо доказів, щоб задовольнити вимогу острова Джерсі про записи щодо риболовлі у його водах, у період між 2012 та 2016 роками, як зазначено у торгівельній угоді про Brexit.

Фото: EPA

Share

Статьи по теме

Последние новости

Motorola выпустит смартфон на Snapdragon 8 Gen2 с 200-МП камерой

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY