Генсек ООН закликає талібів негайно припинити наступ та сісти за стіл переговорів
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликає бойовиків Талібану «негайно припинити» наступ на урядові сили й повернутися за стіл переговорів «в інтересах Афганістану та його народу».
Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це Генсек ООН сказав журналістам у п’ятницю у штаб-квартирі ООН.
«Афганістан переживає неймовірну трагедію свого багатостраждального народу», — сказав він, зазначивши, що тільки за останній місяць понад 1000 цивільних осіб було вибито або поранено внаслідок нападів на цільового нападу на них.
За словами Гутерреша, бої між талібами й афганськими силами безпеки за контроль над містами й селищами «завдають величезної шкоди». Щонайменше 241 тісяча осіб були змушені покинути свої домівки, лікарні переповнені, запаси продовольства й медикаментів вичерпуються. Руйнуються дороги, мости, школи, клініки та інші найважливіші об’єкти інфраструктури, наголосив він.
«Продовження битви за міста означатиме продовження кривавої бійні, за яку цивільні особи неминуче заплатять найвищу ціну… Я закликаю всі сторони звернути увагу на тяжкі наслідки конфлікту та його руйнівний вплив на цивільне населення», — заявив він.
Глава ООН «глибоко стривожений» повідомленнями про те, що таліби запроваджують жорсткі обмеження прав людини на підконтрольних їм територіях, особливо щодо жінок і журналістів.
Він закликав міжнародну спільноту дати талібам зрозуміти, що захоплення влади за допомогою військової сили — «програшний хід, що може призвести тільки до затяжної громадянської війни або до повної ізоляції Афганістану».
За його словами, внутрішньоафганські переговори, що тривають у Досі — столиці Катару — хоч і зайшли в глухий кут, але за регіональної та широкої міжнародної підтримки можуть сприяти врегулюванню ситуації.
«Тільки політичне врегулювання на основі переговорів під керівництвом Афганістану може забезпечити мир», — сказав він, підкресливши, що ООН має намір зробити свій внесок у досягнення мирних домовленостей, «просувати права всіх афганців і надавати життєво важливу гуманітарну допомогу нужденним цивільним осам, кількість яких постійно зростає».
Як повідомляв Укрінформ, станом на 13 серпня Талібан захопив 18 адміністративних центів Афганістану, витісняючи звідти урядові сили.