ПолiтДумка

Хорватія не каратиме своїх генералів, яких Боснія звинувачує у воєнних злочинах

24 сентября
06:56 2021

Уряд Хорватії відхилив запит Боснії і Герцеговини щодо кримінального переслідування за воєнні злочини генералів, які 1995 року керували військово-поліцейською операцією «Блискавка».

Як передає Укрінформ, про це повідомляє RTL.

«На підставі детального аналізу ми… накажемо міністерству юстиції відхилити запит, який надійшов з БіГ. Ми вважаємо, що документ не дає жодних підстав для дій судових органів у Республіці Хорватія. Я хочу зазначити, що… операції «Буря» та «Блискавка» є основою вільної та сучасної Хорватської держави. Ми відхиляємо запит на основі закону про міжнародну правову допомогу та принципів захисту національних та державних інтересів Республіки Хорватія», — сказав глава уряду Хорватії Андрей Пленкович.

Цю заяву він зробив після зустрічі з військовими, які брали участь в операції «Блискавка».

Читайте також: Хорватія готова ділитися досвідом з деокупації й розмінування з Україною — Пленкович

Запит від прокуратури Боснії і Герцеговини стосувався 14 генералів хорватської армії, яких у Сараєві підозрюють воєнних злочинах під час операції «Блискавка». Ключову роль у формуванні цього запиту зіграли представники боснійських сербів.

Нагадаємо, військово-поліцейська операція «Блискавка» була проведена в перші дні травня 1995 року армією та підрозділами спеціального призначення МВС Хорватії. з метою повернення захопленої самопроголошеною Сербською Країною території Західної Славонії, яка межує із Боснією і Герцеговиною.

Share

Статьи по теме

Последние новости

У Раді планують розгорнути пункти COVID-вакцинації

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY