ПолiтДумка

Хворих на COVID-19 нерідко вбиває не вірус, а цитокіновий шторм — вчені

07 августа
15:06 2021

Канадські вчені виявили кореляцію між концентраціями Gal-9 — білка, задіяного в таких біологічних процесах, як вироблення імунітету — і прозапальних цитокінів, вивільнення яких призводить до цитокінового шторму.

Як передає Укрінформ, робота науковців з Університету Альберти (Канада), які запропонували пояснення ще однієї причини цього небезпечного стану, опублікувана в журналі mBio. 

У той час як у більшості тих, що заразилися коронавірусом симптоми відсутні або проявляються лише в слабкій мірі, інші хворіють тяжко та потребують госпіталізації. У пацієнтів, які потрапили через COVID-19 до лікарень, частим ускладненням вважається гострий респіраторний дистрес-синдром — серйозний прояв дихальної недостатності, що супроводжується некардіогенним набряком легенів, порушеннями дихання і гіпоксією. В результаті може розвиватися поліорганна недостатність і наступати смерть.

Читайте також: COVID-19 знижує когнітивні здібності сильніше, ніж інсульт

Хоча механізм пошкодження легенів і поліорганної недостатності при коронавирусній інфекції не зовсім зрозумілий, цитокіновий шторм, як припускають вчені, сприяє патогенезу COVID-19.

Функція Gal-9 в організмі пацієнтів з COVID-19 залишалася маловивченою. Тому автори нової роботи вирішили виміряти концентрацію цього білка в крові 120 заражених SARS-CoV-2 і порівняти з контрольною, здоровою групою (59 осіб), а також ВІЛ-інфікованими та людьми з вірус-асоційованими пухлинами (161 осіб).

Читайте також: У США відкривають клініку для людей з постковідним синдромом

За словами вчених, галектін-9 «натаскує» імунні клітини на вироблення і швидке вивільнення прозапальних цитокінів у відповідь на SARS-CoV-2. А оскільки через запалення пошкоджуються тканини, з клітин вивільняється ще більше Gal-9, починаючи тим самим порочне коло. Навіть якщо хворі переживуть цитокіновий шторм, порушення регуляції імунної системи призведе до станів, відомих як тривалий COVID-19 і «постковід».

Тепер потрібно розробити методи, які будуть блокувати вироблення галектіна-9 або пригнічувати його. Хоча вже відомі сполуки, здатні допомогти в цьому, — лактоза або антитіла до Gal-9, на ринку поки що немає препаратів, придатних для лікування.

Читайте також: Вчені з’ясували, що змушує людей боятися COVID-вакцинації

«Ми розширимо дослідження на велику когорту учасників, а потім будемо підтверджувати нашу концепцію на тваринах. Хворих на COVID-19 найчастіше вбиває не вірус, а цитокіновий шторм. Тому, якщо вдасться мінімізувати дію цитокінового шторму, пригнічуючи галектін-9, вийде і уникнути ускладнень, знизивши число госпіталізацій і показники смертності», — цитує вчених Naked Science.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

По-братски: Челси купит Сарра у Страсбура за 20 миллионов и отдаст его Страсбуру

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!