ПолiтДумка

Індія попросила Канаду надати інформацію про вбивство лідера сикхів

27 сентября
10:50 2023

Міністр закордонних справ Індії Субраманьям Джайшанкар заявив, що країна відкрита для розгляду будь-якої «конкретної» інформації, наданої Канадою щодо вбивства лідера сикхів Хардіпа Сінгха Ніджара у червні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.

Джайшанкар сказав, що індійський уряд повідомив Канаді, що він відкритий для розслідування будь-яких «релевантних» обвинувачень щодо вбивства, наполягаючи на непричетності Делі до справи. Він виступив на заході у Нью-Йорку перед виступом на Генеральній Асамблеї ООН у вівторок.

Читайте також: Канадські сикхи протестують проти уряду Індії через вбивство лідера

«По-перше, ми сказали канадцям, що це (позасудові вбивства – ред.) не є політикою уряду Індії. По-друге, ми сказали канадцям, що якщо у вас є щось конкретне, якщо у вас є щось релевантне, дайте нам знати – ми відкриті для розгляду», – підкреслив очільник індійського зовнішньополітичного відомства.

Як повідомлялося, що напруженість між країнами виникла цього тижня після того, як прем’єр-міністр Джастін Трюдо заявив, що його країна має «достовірні докази», що пов’язують Індію з вбивством лідера сикхів, громадянина Канади Хардіпа Сінгха Ніджжара, якого Індія оголосила терористом у 2020 році.

Індія відкинула ці звинувачення, назвавши їх «абсурдними».

Читайте також: Індія призупиняє видачу віз канадцям на тлі скандалу через вбивство лідера сикхів

25 вересня Канада публічно звинуватила індійський уряд у можливій причетності до вбивства сикхського сепаратистського активіста на канадській землі після того, як отримала дані від розвідувального альянсу «П’ять очей» (FVEY).

Share

Статьи по теме

Последние новости

Збільшення чисельності НАБУ: Кривонос звернувся до народних депутатів

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY