ПолiтДумка

Китай заявив, що військовий корабель США незаконно увійшов до його територіальних вод

20 января
10:52 2022

Уряд Китаю заявив, що китайським суднам та авіації довелося супроводжувати американський військовий корабель, який зайшов у Південнокитайське море поблизу Парасельських островів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Південне оперативне командування китайської армії заявило, що американський військовий корабель Benfold без дозволу і «незаконно» увійшов до територіальних вод Китаю, порушивши суверенітет країни, після чого китайському флоту та авіації довелося супроводжувати корабель.

«Ми суворо вимагаємо, аби американська сторона негайно припинила свої провокативні дії, інакше це матиме серйозні наслідки у вигляді безпрецедентних дій», — йдеться у заяві.

У відповідь Флот США заявив, що американський корабель слідував міжнародному та морському законодавству і пропливав у міжнародних водах.

Читайте також: Штати дозволили країнам Балтії постачати зброю Україні — Reuters

«Корабель Benfold продовжує операції у Південнокитайському морі», — повідомив речник 7-го Флоту США Марк Ленгфорд.

ЗМІ відзначає, що цей інцидент став черговим загостренням між Китаєм та США у регіоні. Зазначається, що Китай вважає своїми води, на які також претендують Тайвань, В’єтнам, Малайзія, Бруней та Філіппіни.

Як повідомляв Укрінформ, державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен у грудні заявив, що США розширять економічну та військову співпрацю зі своїми партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні, аби разом стримувати експансію Китаю.

Фото U.S. Navy

Share

Статьи по теме

Последние новости

Для світової продовольчої безпеки дуже важливо розблокувати порт в Одесі — Дуда

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY