ПолiтДумка

Китайські військові літаки провокують зіткнення з канадськими над Тихим океаном

09 июня
21:44 2022

Китайська бойова авіація перешкоджає канадському військовому літаку виконувати завдання у рамках місії ООН в Тихому океані.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявили у міністерстві оборони Канади.

“Збройні сили Канади підтверджують, що кілька разів протягом чинної фази операції NEON між розвідувальним літаком великої дальності СР-140 Aurora Королівських канадських повітряних сил та літаком Повітряних сил КНР відбувалися інциденти”, — йдеться у заяві.

Зазначається, що під час цих інцидентів китайський бойовий літак “не дотримувався міжнародних норм безпеки”. “Ці інциденти є непрофесійними та становлять загрозу для наших військовослужбовців. Іноді екіпаж Повітряних сил Канади відчував достатню небезпеку, аби швидко змінити власний маршрут, щоб збільшити дистанцію та уникнути можливого зіткнення із літаком перехоплення”, — заявили у міноборони.

Там додали, що усі подібні інциденти “задокументовані нашим екіпажем для професійного внутрішнього аналізу”. “Подібні інциденти, що відбуваються у міжнародному авіаційному просторі під час санкціонованої ООН місії, викликають занепокоєння та трапляються все частіше. Про них було також повідомлено дипломатичними каналами”, — наголосили у міністерстві.

Читайте також: Канада й США посилять контроль за експортом підсанкційних товарів до росії

Як відомо, операція NEON — це санкціонована ООН міжнародна операція, метою якої є контроль за дотриманням санкцій проти КНДР. Канадський розвідувальний літак здійснював патрулювання над Тихим океаном, спостерігаючи за операціями дозаправки у морі, під час яких за сприяння китайських суден міг порушуватися санкційний режим.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Названо ознаки, які допоможуть зрозуміти, що ваш iPhone або Android таємно зламали

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!