Лукашенко заявив, що Білорусь отримає від РФ десятки військових літаків та вертольотів
Олександр Лукашенко заявив про досягнуту з Кремлем домовленість про постачання Білорусі десятків літаків, вертольотів, а також засобів протиповітряної оборони, серед яких можуть бути зенітно-ракетні комплекси С-400.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє білоруське державне інформагентство БелТА.
«Найближчим часом (я підписав позавчора розпорядження) з РФ нам надійдуть (не буду говорити, які гроші і що) десятки літаків, десятки вертольотів, найважливішого озброєння ППО. Можливо, навіть C-400. Нам вони дуже потрібні, я вже про це говорив. Ми дооснастимося», — заявив Лукашенко.
Він також уточнив, що якщо на навчаннях «Захід-2021» мінський режим побачить, що йому «потрібно щось ще, значить, ми купимо у РФ і поставимо на озброєння».
Стратегічні російсько-білоруські навчання «Захід-2021» пройдуть з 10 по 16 вересня. За даними Міноборони Росії, в них візьмуть участь близько 200 тисяч військовослужбовців, а також до 760 одиниць техніки і 15 кораблів.
У липні Лукашенко стверджував, що необхідності розміщувати військові бази Росії на території Білорусі немає, проте допускав перекидання російських військ у разі потреби. Він заявляв, що його адміністрація може поставити «під рушницю» до пів мільйона людей.
Сьогодні Лукашенко також заявив, що планують 9 вересня «домовитися» з президентом РФ Володимиром Путіним про пакет з 28 «дорожніх карт/союзних програм» з інтеграції, які будуть підписані в жовтні-листопаді 2021 року.
Як повідомлялося, 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися президентські вибори. Відтоді в країні проходять масові протести проти фальсифікації результатів виборів, на яких Олександр Лукашенко був оголошений переможцем. Більшість демократичних країн світу, в тому числі Україна, не визнають легітимність диктаторського режиму.
Владні структури Білорусі жорстоко придушують виступи народу і протести, застосовують репресії і тортури проти представників опозиції і громадян країни. Євросоюз застосував особисті й секторальні санкції проти режиму Лукашенка у зв’язку з масовими порушеннями прав людини в Білорусі.
Мінський режим зміг встояти здебільшого завдяки підтримці Кремля і російським кредитам. При цьому Росія вимагає продовжити «поглиблену інтеграцію» в «Союзній державі РФ і Білорусі».